Datums 1.–30. jūnijs, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Ogres novads
Izstādes Ogres novadā, jūnijs, kamene uz zieda

Aicinām apmeklēt daudzveidīgās izstādes Ogres novadā!

Krapes pagasta ēkas izstāžu zālē Sandras Sabīnes Jaundalderes personālizstāde.

Zīmējumi un dzeja  "SIEVIETES DIENASGRĀMATA". 

Ieeja bez maksas.

Izstāde apskatāma no 3. jūnija līdz 3. jūlijam.

Tomes tautas namā Ķeguma māksla studijas pieaugušo grupas darbu izstāde "Krāsu valoda" 

Darbu autori: Dace Cinīte, Zenta Geka, Sandra Cakule

Izstāde apskatāma no 1. maija līdz 20. jūnijam.

Lēdmanes Tautas namā foto izstāde “Mirklis kino lomā”.

Fotogrāfijas no Ineses Pūras fotoarhīva.

Izstāde apskatāma no 10. maijā līdz 30. jūnijam.

Fotoizstādes MIRKLIS KINO LOMĀ atklāšana Lēdmanē 10.05.2024.

Ogres novada Kultūras centra Izstāžu zālē Lauberes mākslas studijas MIRKLIS izstāde APSTĀDINĀT MIRKLI.

Izstāde apskatāma no 1. maija līdz 31. augustam.

 

Ikšķiles Tautas namā mākslinieka Valda Kaprāļa 70 gadu jubilejas gleznu izstāde.

Izstāde apskatāma no 5. jūnija līdz 30. augustam.

Ogres novada Kultūras centra Foto izstāžu zālē Santas Siliņas darbu izstāde MĪLESTĪBĀ AUGT.

Santa Siliņa ir Jaunjelgaviete. Vecāku iniciatīvas un pirmskolas audzinātāju ieteikumu vadīta, mākslai pievērsās sešu gadu vecumā, uzsākot gaitas Aizkraukles mākslas skolā. Šobrīd māksla ir kļuvusi par iecienītāko brīvā laika nodarbi un veidu kā "runāt" par sev svarīgo - kultūru, vidi, cilvēka izaugsmi. Par to stāsta gleznās redzamā ziedu tematika.

Ziediem tiek piešķirta mīlestības, skaistuma un izaugsmes simbolu nozīme. Gleznās autore caur ziediem runā par cilvēka iekšējo skaistumu, spēku un izaugsmi. Par cilvēka dabu. Kā ziedi var uzplaukt un ziedēt saules siltumā, tā cilvēks - sirds siltumā. Rūpēs un mīlestībā... bet izaugsmei – vajadzīgs arī mazliet lietus!

Izstāde bez maksas apskatāma darba dienās no plkst. 9.00 līdz 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, kā arī laikā, kad Ogres novada Kultūras centrā notiek pasākumi.

Izstāde apskatāma no 3. maija līdz 30. jūlijam.

Ogres novada Kultūras centra Mazās zāles vestibilā Elīnas Umules gleznu izstāde MODUŠIES ZIEDI.

“Izstāde MODUŠIES ZIEDI ir romantisks ieskats eļļas krāsu gleznojumā. Gleznošana atšķaida manu dienu, starp ikdienas darbu un pienākumiem. Gleznas tapušas pēdējo četru gadu laika un tam ir meditatīva nozīme. Izvēlos gleznot ziedus, kuros varu izmantot sulīgas krāsas, kas rosina uz pozitīvismu un pavasara/vasaras sākumu. Ar mīlestību veidoju gleznas, paņemot rokās otu, esot šeit un tagad, sarunā ar mirkli,” izstādi raksturo māksliniece Elīna Umule.

Izstāde bez maksas apskatāma darba dienās no plkst. 9.00 līdz 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00, kā arī laikā, kad Ogres novada Kultūras centrā notiek pasākumi.

Izstāde apskatāma no 3. maija līdz 30. jūlijam.

Brīvdabas fotoizstāde vēsta par Ogres novada īstenotajām atbalsta aktivitātēm Ukrainai kopš 2015. gada, kā arī ataino krievijas iebrukuma nodarīto postu. Izstādes veidošanā galvenokārt izmantotas Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa fotogrāfijas, kas tapušas, nogādājot Ukrainā palīdzības sūtījumus bruņotajiem spēkiem un civiliedzīvotājiem.

Izstādi papildina ložu cauršauta apvidus automašīna kā skarbs apliecinājums krievijas īstenotajai agresijai Ukrainas zemē. Domes priekšsēdētājs jau vairākkārt ir atgādinājis, ka automašīnas frontē izdzīvo no divām nedēļām līdz pāris mēnešiem, līdz ar to Ukrainai transportlīdzekļi ir īpaši nepieciešami.

Izstāde apskatāma no 3. līdz 9. jūnijam

 

Izstāde Ogres novada atbalsts Ukrainai 02.2024.

Brīvdabas fotoizstāde vēsta par Ogres novada īstenotajām atbalsta aktivitātēm Ukrainai kopš 2015. gada, kā arī ataino krievijas iebrukuma nodarīto postu. Izstādes veidošanā galvenokārt izmantotas Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa fotogrāfijas, kas tapušas, nogādājot Ukrainā palīdzības sūtījumus bruņotajiem spēkiem un civiliedzīvotājiem.

Izstādi papildina ložu cauršauta apvidus automašīna kā skarbs apliecinājums krievijas īstenotajai agresijai Ukrainas zemē. Domes priekšsēdētājs jau vairākkārt ir atgādinājis, ka automašīnas frontē izdzīvo no divām nedēļām līdz pāris mēnešiem, līdz ar to Ukrainai transportlīdzekļi ir īpaši nepieciešami.

Izstāde apskatāma no 10. līdz 16. jūnijam.

Izstāde Ogres novada atbalsts Ukrainai 02.2024.

  Tomes pagasta bibliotēkā apskatāma foto un gleznu izstāde "Silti vēji priežu silus glāsta".

Izstāde apskatāma no 18. maija līdz 1. septembrim.

Ogres Mūzikas un mākslas skolas (OMMS) mākslas jomas šī gada absolventu diplomdarbu izstāde GAISMA iedvesmos ikvienu skatītāju!

Katrs no 43 skolas beidzējiem izveidojis 3 dažādus darbus (zīmēšana/kompozīcija, gleznošana, keramika/tekstils/maketēšana), kas viens otru papildina un izceļ.

Izstāde skatāma Brīvības ielā 11, Ogrē darba dienās 10:00 - 19:00.

Ieeja bez maksas

Izstāde skatāma OMMS mākslas jomas izstāžu zālē no 22. maija līdz 28. jūnijam.

Krapes pagastmājas izstāžu zālē ir apskatāma mākslinieces un literātes Sandras Sabīnes Jaundalderes izstāde "SIEVIETES DIENASGRĀMATA"

Mākslas darbu autores izstādes raksturojums:

Izstāde "SIEVIETES DIENASGRĀMATA" ir zīmējumu un dzejas lapas, kuras tapušas laikā, kad manu dzīvi skāra nopietnas pārmaiņas, nācās ielūkoties pagātnē, izdarīt grūtas izvēles, piedot sev un citiem. Šādas lappuses ir katras sievietes dzīvē - skaistas, bet sāpīgas. Caur tām mēs esam visas kā viena, no orhideju, ceriņu un īrisu laika līdz rozēm, dālijām un zīlīšu izēstām saulespuķu galviņām. 

Izstāde apskatāma no 3. jūnija līdz 3. jūlijam

Šī varētu būt māksla, ko veido teksts

Suntažu Ev. luterāņu baznīcā Andra Lindes gleznu izstāde "Gadalaiki"

Izstāde apskatāma no 1. līdz 30. jūnijam.

Suntažu Vissvētākās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā Suntažu pieaugušo mākslas grupas Studija+ darbu izstāde.

Izstāde apskatāma no 1. līdz 30. jūnijam.

Ogres Centrālajā bibliotēkas 1. stāva ātrijā apskatāma mākslinieces Dairas Lāces personālizstāde "ESME".

Šī izstāde ir mākslinieces atkalsatikšanās ar skatītāju pēc vairāku gadu pauzes, kas pavadīti ārpus Latvijas. Katru izstādes darbu māksliniece veidojusi ar spēka zīmēm fonā, līdz ar ko skatītāja zemapziņa saņem jaudīgu enerģijas lādiņu, to pat neuztverot ar aci.

ESME ir stāsts par Sievieti. Tie ir centieni atainot emociju, sajūtu, pieredžu kopumu, kas veido raksturu un noskaņu caur krāsu, simbolu un tēlu valodu.

Sieviete – Karotāja, Sieviete – Radītāja un Tā, kas rotaļājas. Sieviete – Auglīgā Daba un Sieviete – Sasalums. Sieviete, kas ļauj dominēt savai vīrišķajai daļai, un Sieviete, kas svin savu sievišķību. Mēness Dieviete un Meklētāja. Viņai katrai ir savs stāsts un Griba. Viņa vibrē un viņa mirst tieši šajā mirklī, lai pārdzimtu ESMĒ rītdien no jauna. Viņa vēlas, lai viņai pieskaras, un viņa pilnīgi noteikti pieskarsies arī izstādes skatītājiem.

Aicinām ieskatīties ESMĒ.

Izstāde apskatāma Ogres Centrālās bibliotēkas darba laikā no 3. jūnija līdz 30. jūnijam.

Jumpravas pagasta Kultūras nams aicina piedalīties izstādē "KOKLIETAS":

  • Ja Tev ir priekšmeti no koka (galda piederumi, grozi, putnu būrīši, rotas, u.c.);
  • Ja Tev ir dekori no koka;
  • Ja Tev ir koka mēbeles vai citi interesanti koka veidojumi, kurus vēlies parādīt citiem;
  • Ja Tev ir kāds interesants koka veidojums, kuru nevari atnest uz Jumpravas pagasta Kultūras namu, droši iesūti fotoattēlu uz e-pastu knjumprava@ogresnovads.lv.

Koka veidojumus lūgums nest uz Jumpravas pagasta Kultūras namu līdz 14. jūnijam, iepriekš zvanot uz tālr. 25450061!

Izstāde apskatāma no 17. jūnija plkst. 13.00 Jumpravas pagasta Kultūras nama Izstāžu zālē.

Afiša: Jumpravas pagasta Kultūras nama izstāžu zālē izstāde "Koklietas".

Multimediālā izstāde "Sibīrijas liecības" vēstīs par komunistiskā okupācijas režīma noziegumiem pret Latvijas, kā arī Ogres novada iedzīvotājiem. Šī būs muzeja pirmā izstāde par dažādu novadnieku likteni ieslodzījuma un nometinājuma vietās. Apmeklētāji varēs iepazīties ar sabiedrībai vēl nezināmiem vai mazāk zināmiem Ogres Vēstures un mākslas muzeja, Latvijas Okupācijas muzeja, Latvijas Nacionālā arhīva dokumentiem un privāto kolekciju materiāliem.

Izstāde būs apskatāma no 14. jūnija līdz 29. septembrim.

  Ogres Centrālās bibliotēkas abonementā apskatāma izstāde "Zelta ābele 2023".

Jau 31. reizi Latvijas Grāmatizdevēju asociācija organizēja grāmatu mākslas konkursu Zelta ābele. Gada sākumā žūrija sāka darbu pie izdevēju iesniegto grāmatu vērtēšanas. Šajā gadā grāmatas nominētas 7 kategorijās. Kopumā konkursam tika pieteiktas 94 grāmatas no 33 izdevējiem.

Grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu. Grāmatas noformējums atspoguļo sava laika māksliniecisko izpratni, poligrāfijas un papīra ražotāju iespējas grāmatas satura pilnīgākai atklāsmei. Konkursa mērķis ir veicināt grāmatizdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi un attīstīt lasītāju izpratni par grāmatu mākslu.

Aicinām ieskatīties balvai nominēto grāmatu lappusēs.

Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā no 4. jūnija līdz 31. jūlijam.

Ogres Centrālās bibliotēkas 2. stāvā skatāma "Grafiķu kalendāra" izstāde.

Jau 9. gadu Latvijas grafikas mākslas pasaulē par nozīmīgu notikumu ir kļuvusi "Grafiķu kalendāra" izdošana. 13 topošo grafiķu darbi, kas tapuši Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas darbnīcā, arī šogad apkopoti lielformāta kalendārā. Tos kā ierasts rudens semestra sākumā kolekcijai atlasījuši pieredzējušie Grafikas katedras pasniedzēji. 2024. gada kalendāra vāku veidojis Mārtiņš Dziļums, bet kalendāra dizainu – Guntars Sietiņš.

Izstādē aplūkojams ne vien jauno mākslinieku radošais redzējums par gada mēnešiem plašā grafikas tehniku spektrā, bet arī darbu klišejas, kas ir vienreizēja iespēja ielūkoties jauno mākslinieku darbu tapšanā. Izstādē piedalās Beāte Aizkalna, Agnese Apine, Madara Dūka, Karlīna Anna Dzene, Mārtiņš Dziļums, Katrīna Herta, Madara Krēziņa, Aleksandra Kuksinoviča, Lauma Norniece, Ieva Sarksņa, Elīna Skrapce, Gatis Šulcs, Toms Gabriels Tauriņš.

Kalendāra oriģinālgrafikas radītas klasiskajās tehnikās – litogrāfijā, linogriezumā, kokgriezumā, sietspiedē, ofortā, akvatintā, mecotintā. Gadiem ritot, tā iezīmē daudzu jauno mākslinieku karjeras sākumu un individuālā mākslinieciskā rokraksta attīstību.

Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā no 4. līdz 30. jūnijam.

Varētu būt grafisks darbs, ko veido resnais loris un tekstā redzams xAR3 rRaaи3Hax Latvijas Makslas akademijas grafikas darbnicas studentu izstăde "Grafiku kalendars" No lida 30. jünijam Ogres Centralãs bibliotékas 2. stava ătrija OGRES Cenbala Ogres Centrălă biblioléka, Brivibas iela 35, Ogre, www.oeb.lv, info@ocb.lv