Datums 10. novembris, 2023 – 3. decembris, 2023
Laiks17.00
Vieta Ogres Vēstures un mākslas muzejs

Izstādes saistītas ar Lāčplēsi, kura tēls ir cieši saistīts ar Ogres novadu un simbolizē latviešu tautas brīvības cīnītājus. 

Izstādē “Lāčplēša ordenis. Ogres novada varoņu stāsti.” būs apskatāmi ar Lāčplēša Kara ordeni un Ogres novadniekiem – Pirmā Pasaules kara un Latvijas Neatkarības kara dalībniekiem – saistīti vēsturiski priekšmeti no G. Rusiņa, J. Vigupa un citām kolekcijām. Atklāšanas dienā apmeklētājiem būs īpaša iespēja aplūkot īstu I šķiras Lāčplēša Kara ordeni – tas ir  piešķirts tikai 11 personām.

Otra izstāde veltīta ar Ogres novada pašvaldības iniciatīvu atjaunotajai rokoperai “Lāčplēsis”, kuras uzvedums norisinājās 28. jūlijā Lielvārdes parkā un 14. oktobrī “Arēnā Rīga”, un tajā būs izstādīti mākslinieces Annas Mūnas (Dana Dombrovska) radītie kostīmi un tērpu skices.    

Par to, kā sargājam savu zemi, cik modri esam, būs atspoguļots instalācijā “Latvju zeme vaļā stāv!”, kuras mērķis uzsvērt mūsu valsts valdības neizdarību un kūtrumu, kas izpaužas nespējā uzbūvēt žogu uz mūsu valsts austrumu robežas un pasargāt mūs no iespējamā iebrucēja. Instalācijas karte uzskatāmi parādīs, ka uz Latvijas – Krievijas robežas žogs nav uzbūvēts un mūsu zeme tiešām plaši “vaļā stāv”. Instalācijas mērķis ir atmodināt patriotismu cilvēkos, likt domāt, vērīgāk palūkoties apkārt un ieraudzīt kangarus savā tautā.

Plakāts izstādei “Lāčplēša ordenis. Ogres novada varoņu stāsti"2023