Datums 19. oktobris, 2021
Laiks18.30
Vieta Ogre, tiešsaistes platformā Zoom
Oveselība logo

Oveselība aicina piedalīties lekcijā “Pusaudžu depresija: cēloņi, izpausmes, atbalsta izaicinājumi un iespējas ”.

Pusaudžu vecumposms ir viens no sensitīvākajiem dzīves posmiem cilvēka dzīves vēsturē. Pētījumi apliecina, ka tieši pusaudžu vecumposmā savu aizsākumu rod virkne psihisku traucējumu. Viens no biežāk izplatītajiem traucējumiem pusaudžiem pasaulē un Latvijā ir depresija. Depresija negatīvi ietekmē visas pusaudža dzīves jomas (akadēmiskos sasniegumus, attiecību veidošanu, fizisko pašsajūtu u.c.). Zinātnē tiek uzsvērta nepieciešamība iespējami agrīni atpazīt pusaudžu depresijas simptomus, lai pēc iespējas ātrāk spētu piedāvāt atbalsta iespējas, kam ir būtiska nozīme pusaudža dzīves kvalitātes uzlabošanā.

Lekcijas mērķis ir iepazīstināt ar pusaudžu depresijas cēloņiem no biopsihosociālās perspektīvas, kas ir empīriski pārbaudīta un apliecināta zinātniskajos pētījumos, sniegt ieskatu pusaudžu depresijas izpausmēs, to atšķirībās no pieaugušo depresijas, kā arī sniegt praktiskus ieteikumus pusaudžu ar depresiju atbalstam.

Lektore: Inese Elsiņa (Ph.D. psiholoģijā), sertificēta klīniskā, veselības un konsultatīvā psiholoģe, KBT psihoterapeite. Savā profesionālajā ikdienā strādā ar pusaudžiem, kuriem ir depresija, arī savu disertāciju  psiholoģijā ir aizstāvējusi par pusaudžu depresijas riska un aizsargājošiem faktoriem.

Lekcija būs īpaši saistoša pedagogiem. Lekcija norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 19.oktobrī plkst.18.30

Interesenti ir aicināti reģistrēties lekcijai, sūtot pieteikumu uz e-pastu oveseliba@ogresnovads.lv.

Pieejas saite tiks nosūtīta pēc pieteikuma saņemšanas.

Pusaudžu depresija