Datums 30. novembris, 2021
Laiks18.00
Vieta Tiešsaistē
Oveselība logo
Titulbilde

Izplatītākais ārsta apmeklējuma iemesls pasaulē ir dažādas augšējo elpceļu saslimšanas. Taču ar tām sīvi konkurē kāda cita kaite – muguras sāpes. Izpētīts, ka ar tām ik gadu saskaras katrs otrais strādājošais. Ne velti viens no pēdējā laika iecienītākajiem Oveselība organizētajiem veselības veicināšanas pasākumiem ir vingrošanas nodarbību cikls darbspējīgajiem “Vesela mugura”.

Muguras sāpes nešķiro savus “upurus” ne pēc profesijas, ne arī vecuma, dzimuma un citiem faktoriem. Turklāt pieredze liecina, ka artrīts, infekcijas un traumas tās izraisa salīdzinoši reti. Daudz biežāk muguras sāpes izprovocē šķietami nenozīmīgāki faktori – sākot ar nepareizu stāju, mazkustīgu dzīvesveidu, lieko svaru, stresu, fizisko pārslodzi un beidzot ar nepiemērotu gultas matrača izvēli, nekvalitatīviem apaviem u.c. Nopietnas muguras sāpes var izraisīt pat tik vienkāršas kustības kā zīmuļa pacelšana no grīdas!

Ir pierādīts, ka muguras veselības veicināšanā liela nozīme ir mugurkaula stabilitātei, ko veicina spēcīga vēdera prese, attīstīta vēdera dziļā muskulatūra, sēžas, muguras lejasdaļas muskulatūra, kā arī starplāpstiņu muskulatūra un trapece, kas neļauj pleciem noapaļoties uz priekšu. Tāpēc vingrošanas nodarbību cikla “Vesela mugura” nodarbībās tiek pielietotas bodyART un Pilates vingrinājumu tehnikas, kurās uzsvars ir uz spēka, stiepšanās, līdzsvara un dziļās muskulatūras vingrinājumiem.

23. novembrī tiek uzsākts vingrošanas nodarbību cikls darbspējīgajiem “Vesela mugura”. Šo ciklu veidos sešas bezmaksas nodarbības. Tās notiks otrdienās un ceturtdienās plkst. 18.00 tiešsaistes platformā Zoom

Saite uz nodarbībām tiks nosūtīta tikai reģistrētajiem dalībniekiem.

Pieteikšanās – oveseliba@ogresnovads.lv

Oveselība nodarbības organizē īstenojot ESF projektu "Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem" (Nr.9.2.4.2/16/I/031)