Oveselība

Par Oveselība

Lai gan laime ir visnotaļ abstrakts jēdziens, mēdz sacīt, ka patiesi laimīgs ir tikai fiziski un garīgi vesels cilvēks. Tāpēc mūsu – Ogres novada Sporta centra veselības veicināšanas struktūrvienības Oveselība – misija ir veicināt veselīga dzīvesveida paradumu veidošanos un nostiprināšanos Ogres novada iedzīvotāju vidū, paaugstinot viņu dzīves kvalitāti.

Lai īstenotu misiju, Oveselība komanda ikdienā izglīto Ogres novada iedzīvotājus veselības veicināšanas jautājumos, piedāvājot kvalitatīvus dažāda satura un formas pasākumus, kas rosina veidot un attīstīt veselīga dzīvesveida paradumus ikdienā.

Visas izglītojošās aktivitātes tiek īstenotas, ņemot vērā Oveselība vērtības:

  • VESELĪBA. Mūsuprāt, laba veselība nodrošina garu, laimīgu un jēgpilnu mūžu ikvienam. Tāpēc ir svarīgi zināt, kā kontrolēt savu fizisko, psihoemocionālo un sociālo veselību. Mēs organizējam veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumus, kas nodrošina gan šīs zināšanas, gan arī praktiskās iemaņas dzīvesveida paradumu maiņai.
  • MĒRĶTIECĪBA. Mēs izvirzām mērķus, kas veicina Ogres novada iedzīvotāju interesi un vēlmi par savas veselības uzlabošanu un nostiprināšanu. Mēs nepārtraukti pilnveidojam savas zināšanas un prasmes, lai kvalitatīvi un radoši strādātu sava novada iedzīvotāju labā.
  • ATBILDĪBA. Mūsu vēlme – gara un kvalitatīva dzīve ikvienam Ogres novada iedzīvotājam. Tāpēc ar augstu atbildības sajūtu darām savu darbu, piedāvājot daudzpusīgas veselību veicinošas aktivitātes profesionālu speciālistu vadībā. Un aicinām ikvienu atbildīgi izturēties gan pret savu, gan līdzcilvēku fizisko, emocionālo un sociālo veselību.
  • SADARBĪBA. Mēs gribam un protam būt, dzīvot un strādāt kopā, jo apzināmies, ka tā var sasniegt vairāk. Prasme sadarboties ir ļoti būtisks faktors mērķu sasniegšanai, tāpēc mēs sadarbojamies katru dienu – savā komandā, ar mūsu pasākumu dalībniekiem, kā arī mūsu partneriem: visām pašvaldības struktūrvienībās, uzņēmējiem, dažādu jomu speciālistiem u.tml. Ar visiem, kas grib līdzdarboties veselīga dzīvesveida ideju ieviešanā ikvienā dzīves jomā.

Kontakti

Adrese: Brīvības iela 44, Ogre (18.kabinets)

E-pasts: oveseliba@ogresnovads.lv  

Atsauksmes

Oveselība piedavā Ogres novada iedzīvotājiem kvalitatīvus dažāda satura un formas pasākumus, kas rosina veidot un attīstīs veselīga dzīvesveida paradumus ikdienā. Par to, cik veiksmīgi un noderīgi šie pasākumi ir Ogres pilsētas, kā arī pagastu iedzīvotājiem, liecina gan pieaugušais apmeklētāju skaits, gan arī viņu atsauksmes - tās iedvesmo mūs neapstāties pie sasniegtā!

Jāpiebilst, ka šie pasākumi ir bez maksas, jo tie tiek īstenoti ar Ogres novada pašvaldības atbalstu, taču daļā pasākumu nozīmīgs ir arī Eiropas Sociālā fonda atbalsts.

Vēlos teikt lielu "Paldies!" Oveselība komandai par brīnišķīgajām veselības veicināšanas nodarbībām, bet īpaši - par meditācijām, uztura speciālistu lekcijām un atbalsta grupām pusaudžu vecākiem. Katras līdz šim apmeklētās nodarbības minūte ir bijusi tā vērta, lai atrastu laiku saspringtajā ikdienas darbu grafikā. Piedaloties tajās, esmu gluži vai atklājusi sev jaunu pasauli, jo uz ļoti daudzām lietām tagad skatos citādāk - veselīgāk, reālistiskāk. Jāatzīst, esmu ļoti priecīga, ka pirms trim gadiem, domājot par mūsu ģimenes dzīvesvietu, izšķīrāmies par labu tieši Ogres novadam! | Kristīne

Paldies Jūsu komandai par pasākumu “Vingro vesels Ogrē!” – tas bija lielisks! Katra nodarbība bija piemērota pat iesācējiem. Bet tie, kas jau darbojas, varēja atkārtot pamatus. Treneri ļoti skaidri stāstīja par vingrojumu izpildi. | Solveiga

Nekad nebiju domājusi, ka mūsu ģimenes iecienītos filmu vakarus izkonkurēs vingrošanas nodarbības. Bet tas ir noticis! Pēdējā gada laikā mēs esam kļuvuši par vingrošanas nodarbību "Vesela mugura" faniem šī vārda vistiešākajā nozīmē. Ja sākotnēji mani izvēlīgie vīrieši (vīrs un 15-gadīgais dēls) bija noskaņoti ļoti skeptiski un pat nedaudz iesmēja par maniem un mazās meitas treniņiem "ar datoru", tagad vingro arī viņi, turklāt regulāri un ļoti uzcītīgi. Varētu pat teikt ka šīs nodarbības ir kļuvušas par mūsu ģimenes saliedēšanās pasākumu. Paldies Oveselība komandai par šo iespēju! | Līga

Paldies par veiksmīgi noorganizēto vingrojumu maratonu “Vingro vesels Ogrē!”, patīkamajiem nodarbību vadītājiem! Lai Jums veselība un enerģija turpmāko pasākumu  organizēšanā. Tā tik uz priekšu! | Inta

Liels, liels paldies par foršo vingrošanu brīvā dabā! | Inga

Paldies par tiešsaistes nodarbībām "Vesela mugura"! Ļoti jauki, ka tādas organizējat, tās ir ļoti noderīgas un vajadzīgas šajā mājsēdes laikā. Paldies trenerītēm par vingrojumiem dažādu sagatavotības līmeņu vingrotājiem! PALDIES, PALDIES, PALDIES! | Linda

Paldies trenerei Judītei par trešdienas vingrošanas nodarbībām! Ļoti vajadzīgas ir šādas nodarbības, lai atslābinātu muguru un būtu atkal labs prāts turpināt iesākto darbiņu. | Daina

Izmēģinājām ar kolēģi biroja vingrošanu. Procesa laikā sapratu, cik sasodīti stīva es esmu – katrā kustībā man viss krakšķēja! Žēl, ka nodarbības ir tikai reizi nedēļā. | Gundega Z.

Kādus 12 gadus atpakaļ mana mamma gulēja gultā un raudāja, ka mirstot. Nu pilnīgi neciešami! Vienu dienu, ejot gar Zilo kalnu pakāji, pamanīju, ka tur pulcējas nūjotāji (izrādās, tas bija Oveselība organizēts pasākums). Piezvanīju savai mammai, lai nāk un pievienojas. Nezinu, kas viņai par klikšķi bija, bet pēc brīža skatos – viņa tiešām nāk. Viņai pat sporta botas nebija. Taču tā diena izmainīja viņas dzīvi! Viņa toreiz ar nūjošanu nometa kādus 10kg vai pat vairāk. Un “Vingro vesels Ogrē!” pēdējā pasākumā viņa kardio treniņu līdz galam novingrojusi. Pat es to nespēju! | Inese S.

Liels paldies par nodarbību par mutes veselības ietekmi uz bērna attīstību – ieguvu ļoti daudz vērtīgas informācijas! Ja sākotnēji domāju, ka bērnam ir tikai logopēdiskas grūtības izrunāt skaņas, tagad uz to visu skatos daudz plašākā mērogā. | Astra

Paldies par super lielisko nūjošanas nodarbību! Noteikti nākšu vēl. | Natālija

Piedalos vingrošanas Oveselība organizētajās vingrošanas nodarbībās “Vesela mugura” gan otrdienās un ceturtdienās, gan sestdienās, ko vada Judīte vai Mairita. Protams, mazliet sevi jānoskaņo šīm nodarbībām, taču ieguvums ķermenim ir liels. Taču pēc tām jūtos elastīgāka, vieglāka, atbrīvotāka. Vienvārdsakot, veselīgāka! Pieļauju, ka, regulāri vingrojot ilgtermiņā, cilvēks profilaktiski atbaida slimības un stiprina imunitāti. Tas stiprina visas sabiedrības veselības līmeni. Tā kā, lai regulāri vingrotu, ir jābūt gan stipram gribasspēkam, gan mērķtiecībai, prasmei un zināšanām. Vingrojot savā nodabā, tas gandrīz nav iespējams. Ir ļoti labi, ja kāds uzmundrina un organizē, tāpēc paldies! meitenēm un ESF projektam par iespēju! | Ilze Z.