Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

Ielu tirdzniecība ir preču pārdošana pašvaldības iekārtotās vai ar pašvaldību saskaņotās publiskās vietās, tai skaitā tirdzniecība no pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta. Publiska vieta ir jebkura vieta ārpus ēkas un pastāvīgās tirdzniecības vietas, kura neatkarīgi no tās īpašuma formas ir pieejama patērētājiem.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Lai saņemtu atļauju ielu tirdzniecībai, nepieciešams iesniegt iesniegumu.

Tirdzniecības dalībnieks to var iesniegt klātienē, pa pastu vai elektroniski (ar elektronisko parakstu) iesniegumu, norādot šādu informāciju:

1. fiziskās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu vai juridiskās personas nosaukumu un nodokļu maksātāja reģistrācijas numuru, adresi, tālruni un elektroniskā pasta adresi;
    2. realizējamo preču grupas;
    3. paredzētās tirdzniecības norises vietu, laiku un ilgumu;
    4. pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta kustības maršrutu un laiku, ja tirdzniecība paredzēta vairākās vietās.

Iesniegumam pievieno šādus dokumentus:
    1. saimnieciskās darbības reģistrācijas apliecinoša dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu);
    2. dokumenta, kas apliecina tiesības iesaistīties pārtikas apritē kopiju (uzrādot oriģinālu);
    3. licences (speciālās atļaujas) kopiju (uzrādot oriģinālu), ja, atbilstoši normatīvajiem aktiem, uzņēmējdarbības veida veikšanai ir nepieciešama licence;
    4. zemes lietošanas tiesību apliecinoša dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu), ja ir pieteikta tirdzniecība ar pašu ražotu lauksaimniecības produkciju, iesniedz tikai fiziska persona;
    5. saskaņojumu ar nekustamā īpašuma īpašnieku vai tiesisko valdītāju;
    6.Tirdzniecības vietas aprīkojuma skice vai fotofiksācija;
    7.Tirdzniecības vietas izvietojums zemesgabalā atbilstoši mērogā( uz zemes robežu plāna, topogrāfiskā plāna);
    8. saskaņojumu ar pasākuma rīkotāju par tirdzniecības veikšanu vai organizēšanu pasākuma norises laikā un vietā, ja tirdzniecība paredzēta citas personas pasākuma ietvaros, izņemot gadījumu, ja pasākuma rīkotājs ir pašvaldība vai tās dibināta iestāde;
    9. pārvietojamā mazumtirdzniecības punkta kustības maršruts un laiks, ja tirdzniecība paredzēta vairākās publiskās vietās.

2. Apmaksas kārtība
    Nodevas apmērs tirdzniecības veidiem noteikts Ogres novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr. 32/2010 "Ogres novada pašvaldības nodevas".

Pašvaldības nodeva jāmaksā pirms pakalpojuma saņemšanas.

Apmaksu iespējams veikt klātienē Ogres novada pašvaldības Pakalpojumu centrā Brīvības ielā 33, Ogrē vai veicot pārskaitījumu pēc izrakstītā rēķina saskaņā ar Ogres pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.32/2010”Ogres novada pašvaldības nodevas”.
    Nodeva ieskaitāma Ogres pilsētas pašvaldības administrācijas kontā:
    Ogres novada pašvaldība
    Brīvības iela 33, Ogre,
    Ogres novads, LV 5001
    LV 90000024455
    Valsts Kase, TRELLV22
    Konts Nr. LV25TREL9800890740210 (EUR
    Maksājuma mērķī jānorāda ielu tirdzniecības veids un tirdzniecības vietas adrese.

3. Pakalpojuma saņemšana
    Pēc saņemto dokumentu izskatīšanas sagatavo atļauju ielu tirdzniecībai. Pēc nodevu nomaksas atbildīgais speciālists izsniedz atļauju atbilstoši norādītajam saņemšanas veidam.
    Klātienē Ogres novada pašvaldībā, pa pastu uz iesniegumā norādīto adresi vai uz elektronisko pastu ar drošu e-parakstu.