Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Pabalstu piešķir pamatojoties uz sociālā darba speciālista izstrādātu sociālās rehabilitācijas plānu, kas balstīts uz mājsaimniecības sociālās situācijas un individuālo vajadzību izvērtējumu, un saskaņā ar sociālās rehabilitācijas mērķiem, kuru sasniegšanai ir nepieciešama materiālā palīdzība.
Pabalstu piešķir mērķiem, kam nav paredzēti citi pašvaldības noteikti pabalsti. Pabalstu piešķir izdevumu faktiskā apmērā, bet ne vairāk kā 250 euro kalendārajā gadā mājsaimniecībai.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Pabalsta pieprasītājs Ogres novada Sociālajā dienestā, atbilstoši savai dzīvesvietai, iesniedz iesniegumu. Iesniegumā apraksta konkrēto situāciju, kas pamato, ka mājsaimniecība no savas gribas neatkarīgu iemeslu dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt konkrētās vajadzības un tai ir nepieciešama materiālā palīdzība. Iesniegumā norāda informāciju par izdevumiem. Iesniegumam pievieno izdevumus pamatvajadzību nodrošināšanai apliecinošu dokumentu vai iesniedz to ne vēlāk kā 30 dienas pēc pabalsta saņemšanas. Iesniedzot iesniegumu, pabalsta pieprasītājs un visi pilngadīgie ģimenes locekļi dod atļauju par visiem ģimenes locekļiem iegūt un izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu, un veikt datu apstrādi sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu administrēšanai elektroniskajā sistēmā (SOPA).

2. Pakalpojuma saņemšana
    Pabalstu piešķir, pamatojoties uz sociālā darba speciālista izstrādātu sociālās rehabilitācijas plānu, kas balstīts uz mājsaimniecības sociālās situācijas un individuālo vajadzību izvērtējumu, sociālās rehabilitācijas plānā paredzot un pamatojot rehabilitācijas mērķa sasniegšanai nepieciešamo pabalsta apmēru. Ogres novada Sociālais dienests pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt. Pozitīva lēmuma gadījumā pabalstu izmaksā to pārskaitot uz pabalsta pieprasītāja norādīto norēķinu kontu vai pārskaitot pakalpojuma sniedzējam, atsevišķos gadījumos pabalstu izmaksā skaidrā naudā.

Saņemt pakalpojumu