Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Pašvaldība sniedz materiālu atbalstu bārenim vai bez vecāku gādības palikušam bērnam pēc pilngadības sasniegšanas, ja lēmumu par ārpusģimenes aprūpi pieņēmusi Ogres novada bāriņtiesa.
Ir pieejami sekojoši pabalsta veidi:
Vienreizējs pabalsts pastāvīgas dzīves uzsākšanai – 218 euro vai personai ar invaliditāti – 327 euro.
Vienreizēs pabalsts sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei – 820,05 euro.
Pabalsts paredzēts, lai aprīkotu mājokli ar nepieciešamo sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra minimumu. Pabalstu var izmaksāt naudā vai sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra veidā.
Pabalsts ikmēneša izdevumu segšanai – 159 euro vai personai ar invaliditāti – 213 euro.
Pabalstu ir tiesības saņemt, ja mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus vispārējās izglītības vai valsts atzītus profesionālo izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošus dokumentus, un saskaņā ar izglītības jomu regulējošajos normatīvajos aktos noteikto kārtību sekmīgi apgūst izglītības programmu. Kā arī, ja studē augstskolā vai koledžā, kas ir tiesīga izsniegt valsts atzītus diplomus, un saskaņā ar studiju procesu regulējošajos normatīvajos aktos noteikto kārtību sekmīgi apgūst studiju programmu. Pabalsta izmaksu aptur studiju pārtraukuma laikā un to atjauno, ja studijas tiek atsāktas. Par studiju pārtraukšanu studiju procesu regulējošajos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, ir pienākums nekavējoties informēt pašvaldību, kura izmaksā pabalstu ikmēneša izdevumiem.
Mājokļa pabalsts, kura apmēru nosaka, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos mājokļa pabalsta aprēķināšanas noteikumus, ņemot vērā faktiskos izdevumus par mājokli, neņemot vērā ienākumus.
Tiesības uz neizmantoto atbalstu saglabājas ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Bārenis vai bez vecāku gādības palikušais bērns pēc pilngadības sasniegšanas Ogres novada Sociālajā dienestā iesniedz iesniegumu konkrētam pabalsta veidam.
    Ja tiek lūgts pabalsts ikmēneša izdevumu segšanai, iesniegumam pievieno vispārējās, profesionālās vai augstākās izglītības iestādes izziņu.
    Ja tiek lūgts mājokļa pabalsts, iesniegumam pievieno dzīvojamās telpas izmantošanas tiesību un izdevumu par mājokli attaisnojošus dokumentus.

2. Pakalpojuma saņemšana
    Sociālais dienests izskata iesniegtos dokumentus un pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai par atteikumu to piešķirt.
    Pabalstus pastāvīgas dzīves uzsākšanai, sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei un ikmēneša izdevumu segšanai izmaksā, tos pārskaitot uz iesniegumā norādīto Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu.
    Pabalstus pastāvīgas dzīves uzsākšanai un sadzīves priekšmetu un mīkstā inventāra iegādei viena mēneša laikā no pozitīva lēmuma pieņemšanas dienas, savukārt pabalstu ikmēneša izdevumu segšanai izmaksā līdz kārtējā mēneša 15.datumam.
    2.1.) Mājokļa pabalsts tiek aprēķināts, piešķirts un izmaksāts saskaņā ar likuma “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” un Ministru kabineta noteikumos Nr. 809 “Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu” noteikto kārtību. Mājokļa pabalsts var tikt piešķirts īres maksas priekšapmaksas segšanai, mājokļa pabalstu viena mēneša laikā no pieprasīšanas dienas.

Saņemt pakalpojumu