zueletura_logo

2005: sadraudzības līgums (administrācija, sociālie jautājumi, kultūra, jaunatne, sports, u.c.)

Kontakti starp Žueletūras un Ogres pašvaldībām aizsākās 2005. gadā, kad notika pirmās abpusējās vizītes un tika noslēgts līgums par sadarbību tādās abām pašvaldībām būtiskās jomās kā administrācija, sociālie jautājumi, kultūra, jaunatne, sports, u.c.

Sākotnējā sadarbība ietvēra apmaiņas starp Ogres ģimnāzijas un Žueletūras Žana Monē liceja jauniešiem un pedagogiem ES programmu “Jaunatne darbībā” un “Comenius” ietvaros, kā arī Žueletūras pūtēju orķestra “Orchestre d'Harmonie de Joué lès Tours” dalību 3. starptautiskajā pūtēju orķestru festivālā “Brīze” 2006. gadā. ES programmas “Europe for Citizens” finansiāli atbalstīta projekta ietvaros Ogres pašvaldības speciālisti 2008. gadā piedalījās Žueletūras pašvaldības organizētajā Eiropas seminārā jaunatnes sociālo jautājumu risināšanai.

Arī turpmākajā periodā abu pašvaldību starpā uzturēti regulāri kontakti dažādu kopīgu sadraudzības aktivitāšu izvērtēšanai, kā arī izstrādāti vairāki sadarbības projekti. Ogres novada mūzikas un deju kolektīvi vairākkārt piedalījušies Žueletūras pašvaldības organizētajos ikgadējos Ziemassvētku pasākumos “Féeriades de Noël”. Ogres novadu raksturojošie informatīvie un vizuālie materiāli papildinājuši Baltijas valstu neatkarībai, kā arī Luāras ielejas un Baltijas valstu pašvaldību (t.sk. Ogres) sadraudzībai veltīto pasākumu sēriju „Baltijas pavasaris” 2011. gada maijā Francijā.

2015. gada jūnijā, atzīmējot abu pušu sadarbības 10. gadskārtu, norisinājās Ogres novada pašvaldības pārstāvju un Ogres Kultūras centra jauniešu kora “Impulss” vizīte Žueletūrā, kuras laikā tika parakstīts abu pašvaldību Desmitgades sadarbības līgums, kā arī tika sniegti kora koncerti. Atbildot uz šo vizīti, 2016. gada jūlijā Ogres Mūzikas svētkos piedalījās jauniešu koris “Lumen Laulu” no Francijas, sniedzot koncertus kopā ar jauniešu kori “Impulss”.2015. gada rudenī saņemts dāvinājums no Žueletūras pašvaldības – bibliobuss Ogres Centrālajai bibliotēkai.

2017. gada jūnijā Žueletūras Sadraudzības komitejas pārstāvju delegācija viesojās Ogrē, lai pārrunātu sadarbības aktualitātes un turpmākos kopīgos plānus, savukārt 2019. gadā Žueletūras pašvaldības un Sadraudzības komitejas pārstāvji piedalījās Ogres pilsētas svētkos.

2022. gadā notikušas vairākas abu pušu tikšanās – jūnijā starptautiskā foruma “2nd European Forum on City Center” laikā Strasbūrā, augustā pilsētas svētku ietvaros Ogrē, kā arī novembrī, abu pašvaldību vadītājiem tiekoties Žueletūrā. Arī 2023. gadā franču sadraudzības pilsētas pārstāvji ņēma dalību Ogres pilsētas svētkos.

Pievienotās saites

Žueletūras pašvaldības mājaslapa