Jaunie izglītības iestāžu direktori

Ogres novada pašvaldības domes sēdē 20. jūlijā pieņemts lēmums pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Riekstiņš” vadītājas amatā iecelt Daigu Rubeni (foto no kreisās puses), Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas direktores amatā - Kristīni Baltu, Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktora amatā – Spodri Kačānu.

Pagājušā gada 16. jūnijā Ogres novada pašvaldības domes deputāti, ņemot vērā toreizējās PII “Riekstiņš” vadītājas Vitas Kravales iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no darba, nolēma ar 2022. gada 29. jūliju izbeigt darba tiesiskās attiecības ar V. Kravali. Līdz jauna vadītāja iecelšanai iestādes vadītāja pienākumus pildīja vadītājas vietniece Zane Strazdiņa. Šodien Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu no 2023.gada 7. augusta par Ogres PII “Riekstiņš” vadītāju iecelt Daigu Rubeni.

Iepazīstinot ar sevi, Daiga Rubene norādīja, ka ar izglītības pārvaldes jomu ir saistīta jau sen. Viņa pēc izglītības ir pirmsskolas izglītības iestādes un sākumskolas pedagogs. Pašai sirdij tuvāka ir pirmsskolas izglītība, jo, viņasprāt, tā ir pati nozīmīgākā, kas sagatavo bērnu tālākai izglītības apguvei. 30 gadus nostrādājusi bērnudārzā “Laimiņa”- sākotnēji kā auklīte, pēc tam skolotāja un vairāk kā 19 gadus par vadītāju un metodiķi. Par savu darbu ir saņēmusi pozitīvus vecāku un darbinieku novērtējumus. Pielietojot gūtās zināšanas un pieredzi, vēlas pilnveidot PII “Riekstiņš” darbu, saglabāt esošās tradīcijas, kā arī nodrošināt bērniem kvalitatīvu un mūsdienīgu izglītību. “Mana vīzija ir inovatīva, sabiedrībā pozitīvi novērtēta izglītības iestāde ar profesionālu, saliedētu un jaunām idejām atvērtu kolektīvu. Svarīgākais, lai bērni ar prieku katru dienu vēlas nākt uz bērnudārzu, kurā varētu attīstīt savus talantus, radoši darboties un tiktu sagatavoti tālākai dzīvei.”

2022. gada 19. maijā Ogres novada pašvaldība saņēma Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas direktora Aivara Peisenieka  iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no darba. Pašvaldības domes sēdē pagājušā gada 26. maijā deputāti pieņēma lēmumu ar 2023. gada 30. jūniju izbeigt darba tiesiskās attiecības ar A. Peisenieku. Edgara Kauliņa vidusskolas direktora pienākumus līdz jauna direktora iecelšanai amatā pildīja direktora vietniece mācību darbā Sarmīte Lazdiņa. Atbilstoši šodienas Ogres novada pašvaldības domes lēmumam no 2023. gada 1. augusta E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolas skolas direktores amatā ir iecelta Kristīne Balta.

K. Baltai ir pieredze gan biznesa vadības, gan izglītības pārvaldes jomā. E. Kauliņa Lielvārdes vidusskolu viņa vēlas redzēt labi attīstu, tāpēc ir izvirzījusi četras galvenās prioritātes - skolai jābūt enerģiskai un vizuāli redzamai, sadarboties spējīgai ar citām novada un valsts skolām, ar sakārtotu vidi gan iekšēji, gan ārēji, kā arī konkurētspējīgai. Viņa uzsvēra, ka nepieciešams paaugstināt skolas konkurētspēju, piemēram, iesaistoties Erasmus+ projektos un kļūstot par Junior Achievement Latvia dalībnieci, lai jauniešu būtu pārliecinātāki, pilnveidotu savas prasmes. Tāpat svarīga ir arī aktīva sadarbība ar vecākiem un skolotājiem, jāievieš antbulinga (antimobinga) sistēma, lai katrs skolēns un darbinieks justos droši un tiktu novērtēts. Svarīgi ir saglabāt esošās tradīcijas un tām pievienot jaunas. “Mans mērķis, lai Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola būtu pirmā izvēle gan Lielvārdes, gan citiem skolēniem. Skolēni un darbinieki būtu lepni, ka tajā mācās un strādā.”

2022. gada 29. septembrī Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu izbeigt darba tiesiskās attiecības ar iepriekšējo Ikšķiles mūzikas un mākslas skolas direktori Valdu Jermanovu - ņemot vērā V. Jermanovas iesniegumu ar lūgumu atbrīvot viņu no darba. Šodien domes deputāti nolēma ar 2023. gada 1. augustu Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas direktora amatā iecelt Spodri Kačānu.

S.Kačāns ir ar lielu līdzšinējo pieredzi mūzikas un mākslas izglītības pārvaldes jomā – strādājis par Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktoru,  Mārupes Mūzikas un mākslas skolas direktora vietnieku, Krāslavas Mūzikas un mākslas skolas direktoru. Viņš ir vairāku starptautisku konkursu un koncertu aizsācējs, piemēram, Starptautiskais akordeona spēles konkurss “CONCORD OF SOUND”,  Starptautiskais Naujenes Pūtēju orķestra koncerts “Diriģentu parāde” un citi. Kā žūrijas loceklis piedalās dažādos Latvijas un starptautiskajos mūzikas konkursos. “Mans mērķis ir nodrošināt kvalitatīvu izglītības pieejamību, veicināt un attīstīt kolektīvās un individuālās prasmes. Uzskatu, ka svarīgi ir saglabāt esošās skolas tradīcijas, kā arī ieviest jaunas idejas skolas attīstībai un atpazīstamībai starp citām kultūrizglītības iestādēm.”