Ziņas, jaunumi Ikšķile Projektu jaunumi
Ēkas Skolas ielā 4, Ikšķilē, foto
Būvdarbi ēkā Skolas ielā 4, Ikšķilē. 09.05.2023.

Ēkā Ikšķilē, Skolas ielā 4, ir veikti apjomīgi demontāžas un dažādu konstrukciju pastiprināšanas darbi. Ir nomainītas nesošās konstrukcijas un paneļi, izbūvētas ārējo tīklu komunikācijas. Ēkā tiek uzstādīti logi, izbūvētas starpsienas, grīdas. Darbi jāpabeidz līdz 2024. gada sākumam.

Projekta ietvaros paredzēts paaugstināt ēkas energoefektivitāti un pārbūvēt to par pašvaldības daudzfunkcionālu pakalpojumu centru.

Paredzēts, ka ēkā darbosies doktorāts ar ģimenes ārstu un citu ārstu praksēm, Ikšķiles bibliotēka un citas iestādes, tādējādi attīstot pakalpojumu infrastruktūru, uzlabojot pakalpojumu kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem.

Ēkas pārbūve tiek īstenota divās kārtās. Atbilstoši SIA “Firma L4” izstrādātajam būvprojektam 1. kārtā tiek izbūvēts doktorāts ar kabinetiem, palīgtelpām un uzgaidāmām zonām piecām ģimenes ārstu praksēm un diviem speciālistu kabinetiem. Savukārt 2. kārtas ietvaros divstāvu apjomā notiek telpu izbūve bibliotēkai 60-80 apmeklētājiem. Bibliotēkas vestibils 1. stāvā ir saistīts ar tūristu informācijas centru un pašvaldības klientu apkalpošanas centru, un ir izmantojams arī konferenču un izstāžu zāles, kā arī bāriņtiesas un pašvaldības arhīva apmeklētāju vajadzībām. Šajā zonā atradīsies arī garderobe un sanmezgli. No vestibila uz bērnu bibliotēku un lasītāju zonu 2. stāvā plānotas atklātas kāpnes. 3. stāvā paredzēta lasītava, sapulču telpa un jumta lasītava. Esošajā kāpņu telpā paredzēts iebūvēt jaunas kāpnes un liftu gan apmeklētāju, gan inventāra un grāmatu pārvietošanai. Esošajā ēkas pagrabstāvā plānots izvietot tehniskās telpas.

Pie ieejas doktorātā no Stacijas ielas plānots apzaļumots pagalms ar kāpnēm uz pagrabu un 1. stāva telpām, kā arī panduss bērnu ratu ērtākai uzstumšanai. Gar Skolas ielu paredzēta plaša terase ar nojumi, ar ieejām bibliotēkas un biroju daļā, muzeja telpā un doktorātā. Uz terases iespējams rīkot arī pilsētniekiem pieejamus sabiedriskus pasākumus. Pie terases plānotas plašas kāpnes un divi pandusi, no tiem viens atbilstoši vides pieejamības prasībām.

Būvdarbus objektā veic SIA “JC”.