Kultūra
Godinot izcilākos novadniekus, Ogrē atzīmē valsts 101. gadadienu
Saite uz fotogaleriju

18. novembra svinīgie svētku pasākumi Ogrē sākās ar Ekumēnisko valsts svētku dievkalpojumu Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Savukārt plkst. 18.00 notika Latvijas proklamēšanas 101. gadadienai veltīts svinīgais sarīkojums, kurā tika pasniegti pašvaldības apbalvojumi “Ogres Goda pilsonis” un “Gada ogrēnietis 2019”.

Svētku pasākumu ar uzrunu atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Latvija ir mums visiem. Ir jāmeklē kopējais, kas mūs vieno un ar ko mēs varam viens otru stiprināt un palīdzēt. Jo spēcīgāka būs šī “līme”, kas mūs vienos un saturēs, jo spēcīgāka būs Latvija. Par stipru Latviju!”

E.Helmanis Ogres novada pašvaldības augstāko apbalvojumu – titulu “Ogres Goda pilsonis” –  pasniedza Ogres teātra režisoram Jānim Kaijakam.

“Tituls “Ogres Goda pilsonis” ir augstākais apbalvojums, ko esmu saņēmis, jo tas nav par vienu izrādi vai panākumu, bet tas ir daudzu gadu darbs un daudzu

man mīļu un tuvu cilvēku kopējas enerģijas rezultāts,” uzsvēra J.Kaijaks un pateicās savai mātei, kurai pateicoties režisora dzīve saistās ar Ogri, Ogres novada pašvaldībai un E.Helmanim, Ogres novada Kultūras centram un tā direktorei Antrai Purviņai, Ogres teātra aktieriem un skatītājiem. J.Kaijaks sveica visus valsts svētkos: “Šodien ir Latvijas dzimšanas diena un Latvija nav tikai zeme, tikai valsts, katrs mēs esam Latvija. Daudz laimes mums visiem!”

Ogres novada pašvaldības apbalvojumu – titulu “Gada ogrēnietis 2019” – šogad saņēma seši pretendenti piecās nominācijās.

Titulu “Gada ogrēnietis 2019” nominācijā “Sports” saņēma ķeipenietis Jānis Linde, kurš par atbalstu pateicās savai ģimenei un līdzcilvēkiem.

Titulu “Gada ogrēnietis 2019” nominācijā “Kultūra” saņēma Daina Liepa un Gunita Bičule.

Madlienas bibliotēkas vadītāja Daina Liepa, kura strādā bibliotēkā jau 40 gadus, savu “paldies” teica kolēģiem no Ogres Centrālās bibliotēkas, Ogres novada pašvaldībai, savai skolotājai Maijai Vilkai, kura ielikusi pamatus kultūras darbā.

Ogres Mūzikas skolas direktora vietniece un koru diriģente Gunita Bičule uzsvēra: “Paldies par mana darba novērtējumu, kas ir mans sirdsdarbs - darbs, kuru ļoti mīlu!” G.Bičule pateicās Ogres Mūzikas skolas direktoram Atvaram Lakstīgalam par iedrošinājumu dalībai Eiropas koru olimpiādei, Ogres novada pašvaldībai un domes priekšsēdētājam E.Helmanim par finansiālu atbalstu, kolēģēm Inetai Bolodei un Guntai Trasūnei, audzēkņu brīnišķīgajiem vecākiem un labākajiem bērniem, kuri rod prieku un laiku dziedāt Ogres Mūzikas skolas korī.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš titulu “Gada ogrēnietis 2019” nominācijā “Sabiedriskais darbs” pasniedza madlienietei Rasmai Vērpējai, kura atzina, ka ir bezgala pateicīga par šo augsto pagodinājumu, kas saņemts, pateicoties savai mīlestībai pret dzimto vietu - Madlienu.

Par “Gada ogrēnieti 2019” nominācijā “Starptautiskā sadarbība” kļuva Ogres Valsts ģimnāzijas skolotāja Gundega Vekmane, kura, saņemot apbalvojumu, atzina, ka ir pabūts daudzās pasaules valstīs un gūta liela pieredze un zināšanas, arī šajā mācību gadā priekšā vēl trīs projekta braucieni. “Paldies burvīgajiem skolēniem un viņu drosmīgajiem vecākiem, kuri uzticējuši man savus lolojumus! Paldies skolas vadībai, kura aicina braukt un iekarot pasauli!” pateicās G.Vekmane.

Titulu “Gada ogrēnietis 2019” nominācijā “Izglītība” saņēma Ogresgala pamatskolas direktore Skaidrīte Butāne: “Paldies kolēģiem! Es viena to nevarētu paveikt. Paldies Anitai Gutānei un Sandrai Jekovičai par atbalstu, vadot Ekoskolu un Baltijas jūras projektu.”

Ar skaistu svētku koncertu apmeklētājus priecēja Ogres Mūzikas skolas audzēkņi un pasniedzēji. Pasākumā skanēja Ogres Mūzikas skolas audzēkņu un pedagogu simfoniskais orķestris, kokļu ansamblis “Rota”, koris “Cielaviņa”, skolas 1. un 2. klašu audzēkņu koris. Priekšnesumus sniedza arī Ogres Mūzikas skolas absolventes vijolniece Alise Keita Driviniece un soliste Rūta Martinova. Pasākumu vadīja Ogres Tautas teātra aktieri  Margarita Lutere  un Guntars Arājs.

18.novembrī pilsētas svētku rotu vairoja foto projekcijas uz Ogres novada pašvaldības ēkas no Vitauta Mihalovska kolekcijas "100 ogrēnieši". Tie ir pilsētnieku portreti, kas tapuši vairāku gadu desmitu laikā. Fotogrāfijas iemūžina visdažādākos cilvēkus- gan atpazīstamus un izcilus panākumus guvušus, gan vienkārši sastaptus līdzcilvēkus.

Pēc svētku koncerta pa sveču gaismiņām izgaismoto Brīvības ielas promenādi iedzīvotāji kuplā skaitā devās uz skvēru pie Ogres novada pašvaldības domes ēkas, kur varēja vērot krāšņu salūtu.