Ikšķile Sports Ziņas, jaunumi
Ikšķiles estrāde tikšanās 04082021

Ogres novada domes deputāti 2021. gada 29. jūlijā pieņēma lēmumu par Ikšķiles sporta skolas likvidāciju, pievienojot esošās skolas programmas Ogres novada Sporta centram un Ogres Basketbola skolai, taču šīs skolas programmas arī turpmāk tiks īstenotas tieši Ikšķilē.

Lai pārrunātu Ikšķiles sporta skolas likvidācijas iemeslus, kā arī turpmāko darbu, 2021. gada 2. augusta pēcpusdienā Ikšķiles estrādē uz kopīgo tikšanos ar Ikšķiles sporta skolas pedagogiem un vecākiem pulcējās pārstāvji no Ogres novada Izglītības pārvaldes, Ogres novada Sporta centra, Ogres Basketbola skolas, kā arī Ikšķiles sporta skolas.

Līdzšinējais darbs turpinās

Tikšanos ar pedagogiem un vecākiem atklāja Ikšķiles Sporta skolas direktore Andželika Krūmiņa-Brūna, kura skaidroja skolas likvidācijas iemeslus, uzsverot, ka skolas programmu pievienošana Ogres sporta skolām ļaus lietderīgāk izmantot pedagogu un sporta speciālistu resursus un finanšu līdzekļus izglītojamo attīstībā, ņemot vērā, ka gandrīz visas skolas programmas pārklājas - tikai viena no tām ir atšķirīga un tiks akreditēta Ikšķiles sporta skolā, vēlāk to pievienojot Ogres novada Sporta centram.

Ikšķiles sporta skolas programmu pievienošana Ogres sporta skolām nodrošinās ne vien centralizētu metodisko atbalstu pedagogiem, bet arī veicinās konkurenci audzēkņu vidū, kas būtiski ietekmē sportistu izaugsmes motivāciju.

Direktores A. Krūmiņas-Brūnas sacīto papildināja arī Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs, kurš uzsvēra administratīvo resursu ieguvumus, atgādinot, ka apvienošanās sniegs lielāku labumu tieši sporta skolu audzēkņiem. I. Grigorjevs informēja, ka programmu īstenošanas vieta un pedagogu sastāvs nemainīsies, atšķirīga būs tikai piederība pie attiecīgās sporta skolas. Tāpat kā līdz šim, bērni varēs startēt sacensībās savās formās, pārstāvot Ikšķiles pilsētu un Tīnūžu pagastu.

Sarunas laikā vecāki pauda bažas, vai pēc gada ierobežoto sporta bāžu pieejamības dēļ bērni netiks pārcelti uz Ogres sporta skolām. Atbildot uz jautājumu, I. Grigorjevs, uzsvēra, ka sporta bažu pieejamība ir ierobežota visās novada pilsētās, jo šobrīd izglītības iestādēs palielinās sporta programmu apjoms un sporta stundu skaits, un šis jautājums būs jārisina novada mērogā. Palielinot kopējo audzēkņu skaitu, Ogres novada Sporta centrs un Ogres Basketbola skola ir gatavi saglabāt treniņus Ikšķiles sporta skolas audzēkņiem ar īstenošanas vietu Ikšķilē, kā arī izskatīt iespēju organizēt nodarbības Tīnūžos.

Samazinās dalības maksa

Līdz šim Ikšķiles sporta skolā dalības maksa mēnesī bija 15 eiro, pievienojoties Ogres sporta skolām tā samazināsies un būs 10 eiro mēnesī, kā tas ir Ogrē.

Iespēja saņemt fizioterapeita konsultāciju

Visiem Ikšķiles sporta skolas audzēkņiem būs iespēja saņemt fizioterapeita konsultāciju, kas uz pilnu slodzi strādā gan Ogres novada Sporta centrā, gan Ogres Basketbola skolā. Jaunieši varēs saņemt rekomendācijas un ieteikumus ikdienas un sporta aktivitātēm. Līdz šim šāda iespēja Ikšķiles sporta skolā nebija pieejama.

Vecāki interesējās arī par peldbaseina “Neptūns” izmantošanas iespējām. Ikšķiles sporta skolas audzēkņi varēs izmantot peldbaseinu kā Ogres novada iedzīvotāji. Uzrādot Ogres novadnieka karti, varēs saņemt maksas atvieglojumus peldbaseina apmeklējumam.

Programmu apvienošana efektīvākam darbam

Ikšķiles Sporta skolā izglītību iegūst 179 izglītojamie un nodarbināti pieci pedagogi,  tiek īstenotas 2 profesionālās ievirzes izglītības programmas basketbolā (vienā programmā 92 izglītojamie, programma akreditēta līdz 29.10.2021., otrā – 8 izglītojamie, turklāt šī programma nav akreditēta), orientēšanās sportā  – 46 izglītojamie,  programma nav akreditēta, kā arī smaiļošanā un kanoe airēšanā – 33 izglītojamie, programma nav akreditēta. Lai izglītojamie saņemtu apliecību par profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi, izglītības programmām jābūt licencētām un akreditētām.

Ogres novada Sporta centrā tiek īstenotas 11 licencētas un akreditētas izglītības programmas: 2 programmas vieglatlētikā, 2 programmas futbolā, 2 programmas handbolā, 1 programma svarcelšanā, 2 programmas orientēšanās sportā un 2 programmas mākslas vingrošanā, kā arī 31 interešu izglītības sporta programma.  Profesionālās ievirzes izglītības programmas apgūst 443 izglītojamie, interešu izglītību – 416 izglītojamie, skolā ir nodarbināti 35 pedagogi profesionālās ievirzes izglītības un interešu izglītības programmu īstenošanai.

Ogres Basketbola skolā tiek īstenotas divas licencētas un akreditētas basketbola programmas, kuras apgūst 288 izglītojamie; skolā ir nodarbināti 10 pedagogi.

Abas profesionālās ievirzes izglītības iestādes ir ar ilglaicīgu sporta skolas darbības pieredzi, plašu treneru un sporta speciālistu kolektīvu, kā arī efektīvu centralizētu metodiskā atbalsta sistēmu veiksmīgai profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu īstenošanai.

Saskaņā ar domes lēmumu par Ikšķiles Sporta skolas likvidāciju ar 2021. gada 29. oktobri šīs skolas orientēšanās, smaiļošanas un kanoe airēšanas programmas tiks pievienotas Ogres novada Sporta centra programmām, savukārt basketbola programmas tiks pievienotas Ogres Basketbola skolas programmām, to īstenošana notiks Ikšķiles pilsētā un līdzšinējais darbs turpināsies.