Kultūra Ikšķile Ziņas, jaunumi
Z.Daudzina_ikskile_16032023

16.martā Ikšķiles Tautas namā notika tikšanās ar aktrisi, runas pedagoģi, Latvijas Kultūras akadēmijas asociēto profesori, grāmatu “Dienasgrāmata” un “Aktiera runa 21.gadsimta latviešu teātrī” autori Zani Daudziņu.

Tikšanos organizēja Ikšķiles bibliotēka sadarbībā ar Ikšķiles Senioru skolu. Interesanto sarunu turpat divu stundu garumā ar Z.Daudziņu vadīja Ikšķiles pilsētas bibliotēkas vadītāja Dace Rempe. Tikšanās laikā Z.Daudziņa pastāstīja par to, kā tapusi viņas grāmata “Dienasgrāmata”, kurā aktrise dalās ar savām pārdomām un ikdienu 2020.gada garumā un kurai izdota jau piektā tirāža, kā arī par grāmatu “Aktiera runa 21.gadsimta latviešu teātrī”, kas ir viņas doktora disertācijas darbs. Aktrise atklāja, ka, iespējams, pavisam drīz iznāks viņas nākamā grāmata “Mans kara gads” ar vīra Viļa Daudziņa ilustrācijām - dienasgrāmata par pārdomām un piedzīvoto 2022. gadā.

Z.Daudziņā dalījās pārdomās par savu literāro gaumi, atzīstot, ka bērnībā viņas mīļākais literārais tēls bija Pepija Garzeķe - meitenes ar superspējām, bet šobrīd lasa grāmatu par Vili Lāci. Aktrises talanta cienītāji Z.Daudziņai uzdeva jautājumus par to, kā viņa kļuva par aktrisi, par balss pārvaldīšanas mākslu, par Helēnas lomu seriālā “Ugunsgrēks” un kritikas pieņemšanu, par attiecību veidošanas mākslu starp viņas abiem dēliem un pārējiem ģimenes locekļiem, kā arī vaicāja, kādi trīs vārdi, viņasprāt, raksturo Zani Daudziņu, uz ko aktrise, mirkli padomājot, atbildēja, ka tie ir siltums, smarža un gaisma. Aktrise dalījās pieredzē arī ar slavenā holandieša Vima Hofa (Wim Hof) elpošanas vingrinājumiem un to nozīmi viņas dzīvē.

Z.Daudzina_ikskile_16032023

Visu martu, teātra mēnesī, Ikšķiles bibliotēkā apskatāma izstāde “Novadnieki uz teātra skatuves”. 31. martā un 28. aprīlī notiks ikmēneša Lasītāju kluba tikšanās, kad tiks pieminēti mēneša jubilāri - literāti, diskutēts par izlasīto un būs iespēja iepazīties ar jaunākajām grāmatām. Savukārt 27. aprī  plkst.13.00 Ikšķiles Tautas namā notiks Lielie lasīšanas svētki, kad tiks sumināti “Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2022” dalībnieki. Pasākuma īpašā viese - rakstniece Luīze Pastore.

Martā un aprīlī Ikšķiles Tautas namā notiks arī vairākas Ikšķiles Senioru skolas organizētas tikšanās, kuras var apmeklēt jebkurš interesents bez maksas: 22. martā plkst.10.00 – Dārzkopība. Permakultūras dārzs, vad. Sandra Stabiņģe; 29. martā plkst.10.00 – Prāta spēles, vad. Aivars Bigačs; 5. aprīlī plkst.10.00 – Mūzikas terapija, vad. Ilze Šturma; 12. aprīlī plkst.10.00 – Radošā nodarbība. Ikšķiles senioru skolas logo izstrāde; 19. aprīlī plkst.10.00 – Spārnoti vārdi senioriem, vad. Jānis Zaļkalns; 26. aprīlī plkst.10.00 – Dižkoku un augu koku uzskaite, vad. Aivars Bigačs. Vairāk informācijas https://www.facebook.com/groups/ikskilessenioruskola, tālr. 26430459, ikskiles.senioruskola@gmail.com.