Lokālplānojumi
aero11

Ogres novada domes ārkārtas sēdē 13.jūlijā tika pieņemts lēmums apstiprināt lokālplānojuma redakciju Ogres novada Ogres pilsētas aizsargājamo apbūves teritoriju-Ogres pilsētas centra 20.un 30.gadu apbūves, Ogres parka vasarnīcu kolonijas apbūves un tai pieguļošajai teritorijai un izdot pašvaldības saistošos noteikumus Nr.6/2017 „Ogres novada Ogres pilsētas aizsargājamo apbūves teritoriju Ogres pilsētas centra 20.un 30.gadu apbūve un Ogres parka vasarnīcu kolonijas apbūve un tai piegulošās teritorijas grafiskā daļa un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi”.

Lokālplānojumu izstrādāja SIA “Metrum” sadarbībā ar SIA “CI Planning”.

Lokālplānojums izstrādāts kā grozījumi Ogres novada teritorijas plānojumā, izvērtējot tajā plānoto attīstību atbilstoši Ogres ilgtspējīgas attīstības stratēģiskajām interesēm Ogres pilsētas vēsturiskajā centrā. Lokālplānojuma teritorijas attīstības priekšlikums konceptuāli saglabā Ogres novada teritorijas plānojumā noteikto funkcionālo zonējumu, pielāgojot to atbilstoši MK 30.04.2013. noteikumu Nr.240 „Vispārīgie teritorijas plānošanas, izmantošanas un apbūves noteikumi” prasībām (skatīt 6.tabulu), kā arī precizējot to izvietojumu. Funkcionālo zonu robežas, kā arī ielu sarkanās līnijas noteiktas ņemot vērā teritoriju robežas, ēkas un būves, esošos un projektētos ceļus un ielas, vērtīgos kokus, esošās koku alejas u. tml.

Lokālplānojuma saistošie noteikumi stājušies spēkā 25.07.2017. pēc paziņojuma publikācijas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”. Divu mēnešu laikā par šiem pašvaldības izdotajiem saistošajiem noteikumiem ir iespējams iesniegt motivētu sūdzību Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Pēc šī termiņa beigām ministrija izvērtē pieņemtos saistošos noteikumus un sūdzības, ja tādas ir, un mēneša laikā sniedz pašvaldībai savu atzinumu. Pozitīva atzinuma gadījumā saistošie noteikumi ir piemērojami praksē.

Ar apstiprinātajiem saistošajiem noteikumiem un citiem lokālplānojuma materiāliem var iepazīties pielikumā.

Pievienotie dokumenti:

Ogres novada pašvaldības domes 2017.gada 13.jūlija lēmums "Par lokālplānojuma “Lokālplānojums kā teritorijas plānojuma grozījumi Ogres novadā, Ogres pilsētas aizsargājamās apbūves teritorijām Ogres pilsētas centra 20. un 30. gadu apbūve un Ogres parka vasarnīcu kolonijas apbūve un tai piegulošai teritorijai” apstiprināšanu un saistošo noteikumu Nr8/2017 „Ogres novada Ogres pilsētas aizsargājamo apbūves teritoriju Ogres pilsētas centra 20. un 30. gadu apbūve un Ogres parka vasarnīcu kolonijas apbūve un tai piegulošās teritorijas grafiskā daļa un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” pieņemšanu"