Kultūra
Laika apstākļi svētku prieku Ogrē nemazināja
Saite uz fotogaleriju

Svētku diena Ogrē sākās ar ekumēnisko dievkalpojumu Ogres Trīsvienības baptistu draudzes baznīcā.

ONKC Izstāžu zālē norisinājās radošās darbnīcas un aktivitātes bērniem un ģimenēm, turpat sietspiedes darbnīcā līdzpaņemtos baltus kreklus, baltus lina vai kokvilnas maisiņus varēja apdrukāt ar Ogres logotipu, muzicēja pūtēju orķestris "Horizonts" un uzstājās Ogres 1. vidusskolas zēnu vokālais ansamblis.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, uzrunājot svētku dalībniekus, atgādināja par upuriem ceļā uz Latvijas neatkarību, par Bauskas miličiem kuri savulaik stājās pretī omoniešiem, par Irākā kritušajiem Latvijas karavīriem, atgādināja, ka šie upuri nav bijuši veltīgi, jo Latviju šobrīd aizsargā NATO, iedzīvotāji var justies droši. Svētku uzrunā domes priekšsēdētājas uzsvēra, ka valsts pamatu veido cilvēku gatavību upurēties citu labā, un atgādināja par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, kuras mērķis ir nodrošināt pastāvēšanas un attīstības iespējas visā valsts teritorijā. E. Helmanis atgādināja, ka latviskā identitāte veidojas laukos, par ko daudzi, dzīvojot pilsētas vidē, bieži aizmirst. Domes

priekšsēdētājs, sveicot pasākuma dalībniekus svētkos, vēlēja turpmākajos gados vairāk domāt par citiem, atbalstīt vienam otru.

Svinīgajā svētku pasākumā E. Helmanis un ONKC direktore Antra Purviņa sveica Ogres Tautas teātra režisoru un vairākus aktierus par sasniegumiem Latvijas amatierteātra skatē "Gada izrāde 2018", kurā Ogres Tautas teātris skatē ieguvis augstu novērtējumu: Antona Čehova lugas “Ivanovs” iestudējums atzīts par labāko un ieguvis “Gada izrāde 2018” titulu; Ogres Tautas teātra režisoram Jānim Kaijakam žūrija piešķīrusi titulu “Gada režisors”, Andris Krauja par lugas galvenā varoņa Ivanova tēlojumu ieguvis titulu “Gada aktieris”,Margaritai Luterei, kas iestudējumā iejutās Annas Petrovnas lomā, žūrija piešķīrusi titulu “Gada aktrise”, savukārt titulu “Gada otrā plāna aktieris” par Ļebedeva lomu ieguvis Andris Peismalietis.

Ogres Tautas teātra režisors J. Kaijaks pateicās Ogres novada pašvaldības un Ogres novada Kultūras centra vadībai par atbalstu amatierteātra darbībai, īpaši par Ogres Teātra telpas izveidi Kultūras centrā. "Ogres Teātra telpa dzīvo, elpo, tā ir piepildīta ar mākslu un skatītāju mīlestību. Vislielākais paldies maniem aktieriem – gan tiem, kuri piedalījās pēdējā izrādē, gan tiem, kuri piedalās citās izrādēs. Pateicoties viņiem, mēs varam īstenot savus mērķus un sapņus un dod kaut ko no savas sirds mūsu skatītājiem. Paldies, un strādāsim tālāk visi kopā!" sacīja J.Kaijaks.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā jau par tradīciju ir kļuvis Tvīda brauciens. Spītējot aukstumam un lietum, Tvīda braucienam dalībnieki, kā katru gadu, pulcējās Brīvības ielas gājēju promenādē pie kafejnīcas "M. Pūres beķereja", kur tos sagaidīja šī pasākuma rīkotāji Iveta Zāģere un Māris Bulats. Lai gan starta brīdī sākās lietus, kas vēlāk pārauga lietusgāzē un pamatīgi izmērcēja Tvīda brauciena dalībnieku tērpus, no pusotras stundas ilgā ceļa visi atgriezās labā omā – slapjos tērpos, bet laimīgi.

Tvīda brauciena noslēguma vietu šoreiz gan nācās mainīt – tas norisinājās ONKC Izstāžu zālē. Līdz tērpu parādei un apbalvošanas brīdim samirkušie tērpi paguva tapt nedaudz sausāki, un parādē, ejot pa sarkano paklāju to valkātāji ar prieku demonstrēja skatītājiem.