Kultūra
Mākslinieka Valda Celma lekcija “Latvju raksts un zīmes”

Valdis Celms ir grafiskās mākslas dizainers, divu grāmatu autors un autors darbam, kuru diendienā redz tūkstošiem cilvēku –Rīgas pilsētas robežzīmes „RĪGA” burtu autors. Spilgta personība, kura sevī apvieno radošo mākslinieka garu ar latviskās dzīvesziņas, simbolu un zīmju pētīšanu. Ar saviem stāstījumiem Valdis Celms spēj aizraut klausītājus ar unikālu spēju mūsdienu cilvēkam izskaidrot no paaudzes paaudzē tautas mantotās zināšanas par rakstiem, simboliem un to nozīmi cilvēka dzīvē, paralēli raisot klausītājos lepnumu par latvietību.

Izstāde „Latviskās dvēseles raksti” tapusi sadarbībā ar Tautas tērpu centru „Senā Klēts”. Tajā būs skatāmi 13 dažādu Latvijas novadu tautas tērpi un etnogrāfiskie priekšmeti. Valdis Celms par izstādi saka: “Galvenā ideja ir parādīt, kā viss gadsimtos radītais harmoniski izkārtojas, ko latviešu kultūrā sauc par rakstu. Šāda izstāde ir ne tikai kā atgādinājums, bet kā uzmundrinājums, ka šīs vērtības ir mūžīgas, nezūdošas, bet vienmēr no jauna atjaunojamas.”

Informāciju sagatavoja Ogres Vēstures un mākslas muzejs