Mazozolu pagasts Pagasti
Mazozolos atjaunots tilts, ceļu segums, ūdens atdzelžošanas iekārtas

Lai iedzīvotājiem varētu piegādāt normatīvajos aktos noteiktajiem standartiem atbilstošu ūdeni, jaunus uzlabojumus ir piedzīvojušas Mazozolu pagasta ūdens atdzelžošanas iekārtas, kas tika uzstādītas 2007. gadā. Lai gan iekārtām ir veiktas nepieciešamās apkopes un remonti, šogad tika konstatēts, ka tām ir novecojuši vadības bloki, kuri nosaka un vada iekārtas automātisko reģenerāciju ar laika kontroli. Lai neveidotos avārijas situācija ūdens piegādē, tika veikta to nomaiņa.

Efektivizējot Mazozolu pagasta pārvaldes un kultūras nama ēkas apkures sistēmu, visiem apkures radiatoriem tika uzstādīti termoregulatori, kas turpmāk ļaus uzturēt vienādu gaisa temperatūru visā ēkā, kā arī samazināt cietā kurināmā izmaksas.

2020. gadā, tāpat kā iepriekšējos gados, apstiprinātā pagasta budžeta ietvaros uz noslogotākajiem un kritiskākajiem ceļa posmiem ar drupinātās grants maisījumu tika atjaunota to planējamā kārta – vairāk nekā 1,5 km garumā četros pagasta autoceļu posmos, izlietojot 574 m3 iepriekš minētā maisījuma.

Ne mazāk svarīgāks darbs šajā gadā bija Mazozolu pagasta centra meliorācijas grāvja profila atjaunošana. Laika gaitā novadgrāvis bija aizaudzis, līdz ar to meliorācijas sistēma pagasta centrā nespēja pilnvērtīgi funkcionēt. Dz. Žvīgurs norāda, ka iespēju un budžeta robežās arī turpmāk tiks veikti meliorāciju sistēmu ikdienas uzturēšanas darbi.

Nākamajā gada Mazozolu pagastā plānots atjaunot daļu Mazozolu skolas “Jaunā skola” koka fasādes, kā arī iespēju robežās veikt veco koka logu nomaiņu uz PVC konstrukcijas logiem. Esošā skolas koka fasāde 20 gadu kalpošanas laikā ir zaudējusi savu funkcionalitāti un estētisko izskatu. Mazozolu pagasta pārvalde 2021. gadā lielāku uzmanību plāno pievērst arī Vecogres kapu labiekārtošanai, proti, izveidot ūdens ņemšanas vietu, sakārtot kapu piebraucamo ceļu un apvedceļu, kā arī iespēju robežās novākt atsevišķus bīstamos kokus un koku zarus.

Pagasta teritorijas labiekārtošanā iesaistās arī iedzīvotāji. Šī gada maijā pašvaldības rīkotajā akcijā kopīgi tika iestādītas 375 priedītes. Savukārt Ogres novada pašvaldības projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” ietvaros šogad veikta Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles pagalma labiekārtošana un apzaļumošana, atjaunojot karogu mastus un nodrošinot tiem ērtu piekļuvi.