Taurupes pagasts
No 1. novembra mainīsies apkures tarifs Taurupes pagastā

Likuma “Par pašvaldībām” 15. panta pirmās daļas 1. punkts nosaka, ka viena no pašvaldību autonomajām funkcijām ir organizēt iedzīvotājiem komunālos pakalpojumus (ūdensapgāde un kanalizācija; siltumapgāde, sadzīves atkritumu apsaimniekošana; notekūdeņu savākšana, novadīšana un attīrīšana) neatkarīgi no tā, kā īpašumā atrodas dzīvojamais fonds.

Taurupes pagastā šos pakalpojumus organizē pagasta pārvalde.

Pašlaik siltumenerģijas patērētāji Taurupē maksā pēc 2013. gada 24. oktobrī apstiprinātā tarifa – saražotās siltumenerģijas vienas megavatstundas (MWh) cena ir 42,89 eiro bez PVN, maksa par apkurināmās platības vienu kvadrātmetru – 1,57 eiro bez PVN.

No šī gada 1. novembra par siltumenerģiju, ko centralizētās siltumapgādes sistēmā patērētāji saņem no katlu mājas Taurupes pagasta centrā, būs jāmaksā 1,71 eiro (bez PVN) par vienu kvadrātmetru apkurināmās platības. Maksa par 1 MWh ir noteikta 51,29 eiro (bez PVN). Saskaņā ar domes sēdē pieņemto lēmumu Taurupes pagasta pārvaldei ir atļauts siltumenerģijas patērētājiem noteikt avansa maksājumu par apkuri 50% apmērā no apkures maksas laikā, kad apkure netiek veikta.

Kā liecina Taurupes pagasta pārvaldes iesniegtā informācija, katlu mājā pagasta centrā apkures sezonā tiek saražotas 817 MWh, nodrošinot siltumu telpās ar platību 3509 kvadrātmetri, t.sk. iedzīvotājiem 2107 kvadrātmetri, iestādēm 182 kvadrātmetri, pagasta pārvaldei 1220 kvadrātmetri.

Gatavojot siltumenerģijas apgādes maksas pakalpojumu cenrāža projektu iesniegšanai domē, Taurupes pagasta pārvalde šī gada 25. septembrī rīkoja pagasta centra daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku sapulci, kurā pagasta pārvaldes vadītājs informēja par jautājumiem, kas saistīti ar siltumenerģijas ražošanu un piegādi - par apkures parādiem un to dzēšanas kārtību, iepriekšējās apkures sezonas izmaksām, kurināmā patēriņu un kurināmā iegādi jaunajai apkures sezonai, plānoto tarifu 2019./2020.gada apkures sezonā.

Kā veidojas izmaksas? Kā skaidro J. Stafeckis, kopējās izmaksas siltumenerģijas ražošanai un piegādei plānotas 41 906 eiro apmērā. Lielāko izmaksu daļu, 16 882 eiro, veido darba algas apkures sezonā (katlu mājā strādā 4 kurinātāji, laika posmā no 2014. gada līdz 2019. gadam kurinātāju darba algas pieaugušas par 60 procentiem – pieaugums saistīts ar valstī noteiktās minimālās algas palielināšanos) un darba devēja sociālais nodoklis 4001 eiro. Malkas (600 m3) iegādei, iepirkumā izvēloties lētāko piedāvājumu, nepieciešamā summa ir 16 193 eiro. Jāpiebilst, ka kurināmā izmaksas laika posmā no 2014. gada līdz 2019. gadam pieaugušas par 26 procentiem. Elektrības izmaksas kopējā izmaksu tāmē veido 4 316 eiro, savukārt amortizācijas atskaitījumi, kas tiks izlietoti neparedzētiem remontiem, – 514 eiro.

Daudzdzīvokļu mājās Taurupes pagasta centrā uz šī gada 1. septembri ir izveidojies apkures un komunālo maksājumu parāds – parāda summa sasniegusi 10322 eiro. J. Stafeckis informē, ka ar lielākajiem parādniekiem pagasta pārvalde ir noslēgusi vienošanos par parāda dzēšanas kārtību.