Būvvalde Vide Ziņas, jaunumi
Akmeņu iela 60

Šonedēļ Ogres novada būvvalde kopā ar Ogres novada pašvaldības policiju no Daugavas akvatorijas uzsāks tauvas joslas apsekošanu visās novada pilsētās (Lielvārde, Ķegums, Ogre, Ikšķile), sākot no Lielvārdes.

Ogres novada pašvaldība vairākkārt ir aktualizējusi jautājumu par tauvas joslas noteikumu ievērošanu. Iedzīvotāji, kuriem nekustamie īpašumi atrodas publisko ūdeņu tuvumā, tika aicināti izvērtēt, vai viņu īpašumos bez būvvaldes (vēsturiskajās lietās pilsētas vai rajona arhitekta) saskaņojuma nav veikta tauvas joslas apbūve, norobežošana vai nožogošana.

Ja tiks konstatēta tauvas joslu prettiesiska norobežošana, īpašnieki tiks aicināti nožogojumus demontēt pēc iespējas īsākā termiņā. Līdz šim konstatētos tauvas joslu pārkāpumus nekustamā īpašuma īpašnieki nesteidz novērst, tādejādi nesadarbojoties ar pašvaldību. Gadījumos, kad nekustamā īpašuma īpašnieki žogus vai citas būves tauvas joslā nedemontēs labprātīgi, pašvaldībai nāksies pieņemt lēmumu par nojaukšanu piespiedu kārtā.

Ogres novada būvvalde jautājumu gadījumā aicina iedzīvotājus sazināties ar būvvaldi rakstiski uz e-pastu: buvvalde@ogresnovads.lv, nosūtot informāciju par nekustamo īpašumu, norādot nekustamā īpašuma adresi un kadastra numuru, lai būvvaldes speciālisti varētu izvērtēt situāciju un sniegt informāciju iedzīvotājiem, kā rīkoties attiecīgajā gadījumā.

daugavas_tauvas_josla
Demontētā sēta