Ogres novads Vide Ziņas, jaunumi
Mīlestības koks. Skulptūra.

Jau informējām, ka šogad jūlijā Ogrē tika uzstādīts jauns vides objekts – skulptūra “Mīlestības koks” pie Loka tilta Ogres estrādes pusē. Tagad jaunlaulātie savas mūžīgās un stiprās mīlestības simbolu – atslēgu – atstāj šajā Mīlestības kokā, bet atslēgas, kas atradās uz Loka tilta margām, ir noņemtas un gaida savus īpašniekus.

Vasarā, augustā, slēdzenes, kas atradās uz Loka tilta, tika noņemtas. Darbus veica SIA “Ogres Namsaimnieks”. SIA “Ogres namsaimnieks” Teritorijas uzkopšanas nodaļas darbu rīkotājs Edgars Žagars informē, ka no tilta margām tika noņemti vairāki simti atslēgu. Tās tiek uzglabātas Zilokalnu prospektā 12 un gaida savus īpašniekus.  Par atslēgu saņemšanu lūgums interesēties SIA “Ogres Namsaimnieks” darba dienās un darba laikā, tālr. 27027724. E. Žagars piebilst, ka kopš atslēgu noņemšanas no tilta margām saimnieki savākuši apmēram 50 atslēgas.

Pašvaldība atgādina, ka pie gājēju tilta pār Ogres upi gan Krasta ielas, gan Jāņa Čakstes prospekta pusē ir izvietota zīme “Mīlestībai jā! Slēdzenēm nē!”, kas aicina cilvēkus nestiprināt slēdzenes pie šī tilta margām. Neskatoties uz to, tradīcija tiek turpināta, tai skaitā, slēdzot slēdzenes arī pie jaunā Ogres upes gājēju (trošu) tilta. Slēdzenes noslogo tilta margas, pasliktina tilta konstrukcijas un, laikam ritot, bojā margu aizsargpārklājumu, pieslēgtās atslēgas traucē atjaunot tilta margu krāsojumu. Pašvaldība ir ierīkojusi Mīlestības koku un aicina jaunlaulātos kāzu dienā savas “mīlestības slēdzenes” turpmāk saslēgt tieši šajā jaunajā vides objektā, nevis uz tiltu margām.

Jaunās, 2,90 metrus augstās Mīlestības koka skulptūras autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas pasniedzējs, tēlnieks Valtis Barkāns. Apkārt jaunajai skulptūrai ir nobruģēts laukums ar tautiski austa auduma rakstu. Laukumā paredzēta vieta jauniem Mīlestības kokiem, veidojot īpašu vietu, kur novada iedzīvotājiem un viesiem satikties kāzu dienā vai kāzu jubilejā laulību rituālu veikšanai.

Mīlestības koks 2022