Nometnes "IeSpēja" noslēguma pasākums 15.06.2023.
Noslēgusies nometne "IE[SPĒJA]". 15.06.2023.

13.jūnijā viesu namā “Debesu Bļoda” tika atklāta un 15.jūnijā noslēdzās jau desmitā sportisko un radošo aktivitāšu nometne “IE[SPĒJA]” pilngadīgām personām ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem, kurā piedalījās dalībnieki no Ogres, Aizkraukles un Siguldas novada.

Nometnes dalībnieki ikdienā apmeklē dienas centrus vai to specializētās darbnīcas. Nometnē viņiem palīdzēja, motivēja un atbalstīja 11 brīvprātīgie jaunieši vecumā no 15 līdz 21 gadam. Šogad nometne notiek desmito gadu, tāpēc šī gada tēma - dzimšanas diena.

Pirmajā dienā nometnes dalībnieki aktīvi sportoja, baudīja Emīla Dārziņa skolas audzēkņu koncertu un ballējās kopā ar mūziķi Juri Neretnieku. Nākamajā dienā aktīvi darbojās radošajās darbnīcās, gatavojoties nometnes noslēguma koncertam – dejoja, dziedāja, pat piedalījās filmēšanā, zīmēja, grieza un līmēja. Darbnīcas pasniedza mūziķi Ints Ķergalvis, Horens, dejotāja Inga Biukšāne, mākslas terapeite Linda Zunde, specializēto darbnīcu skolotājas un brīvprātīgie jaunieši. Pie dalībniekiem ciemojās kanisterapeite ar suni, kā arī bija iespēja apgleznot gardo Ķeipenes piparkūku. Otrā diena noslēdzās ar kārtīgu dzimšanas dienas ballīti kopā ar grupu “A- Eiropa” un DJ Rolandu Celitānu.

15. jūnijā, nometnes trešajā dienā, uz nozīmīgajiem svētkiem tika aicināti nometnes atbalstītāji, labdari – visi, kuri ieguldījuši darbu, enerģiju, ziedojuši un atbalstījuši nometni “IE[SPĒJA]” 10 gadu garumā. Nometnes dalībnieki Horena un Inta Ķergalvja pavadībā dziedāja pašu sacerētu dziesmu, parādīja, kā dzimšanas dienas tiek atzīmētas citur pasaulē, nonākot pie atziņas, ka Latvijā šī tradīcija ir visjaukākā – ar dziesmām, kūku un dāvanām.

Nometnes dalībniekus sveica un organizatoriem par ieguldīto darbu pateicās Ogres novada pašvaldības domes deputāte Dace Kļaviņa, atgādinot franču rakstnieka Antuāna de Sent-Ekziperī radītās Lapsas teikto Mazajam Princim, ka īsti var redzēt tikai ar sirdi, būtiskākais nav acīm saredzams, un vēlot, lai katram no klātesošajiem būtu kāds, kas liek justies laimīgam. Pateicības vārdus nometnes organizatoriem un brīvprātīgajiem veltīja Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa, uzsverot nometnes organizatoru komandas kodola – Zanda Vītola, Jurijs Lanavojs, Lielvārdes Dienas centra kolēģi Andris Buholcs, Inga Vairoga un Vita Saleniece – Šmaukstele, - veikumu. Ogres novada Sociālā dienesta Pateicību par ilggadēju dalību un ieguldījumu nometnes organizēšanā saņēma arī nometnes atbalstītāji Sabīne Irbēna, Kristīne Eglīte, Matīss Mazulis, Vendija Staltmane, Elvis Kurpnieks, viesu nama “Debesu bļoda” saimnieki Sabīne un Guntis Ofmani, uzņēmums “Fazer”, Sanda Reikmane, Jānis un Lelde Lūši, SIA “Māris&Co”, Lielvārde uzņēmēju biedrība. S.Ozoliņa vēlēja, lai nometnē smeltās pozitīvās emocijas tās dalībniekiem izdotos saglabāt pēc iespējas ilgāk.

Par ieguldīto darbu nometnes organizēšanā un brīvprātīgajiem pateicās nometnes sadarbības partneri – biedrības "Lūkasa fonds" pārstāvji Nita Gaile un Mārcis Zanerips. Brīvprātīgajiem jauniešiem viņi pasniedza labdarības veikala “Hopen” dāvanu kartes, bet Z. Vītolai – iespēju apmeklēt pasaulē populārā iedvesmotāja Nika Vučiča konferenci Rīgā novembrī.

Noslēguma pasākumā piedalījās arī Norvēģijas vēstniece Latvijā Īne Morenga, ar kuras atbalstu šogad trīs jauniešiem bija iespēja vērot hokeja čempionāta spēles klātienē. Ī.Morenga atzina, ka tik jaukā dzimšanas dienas ballītē vēl nekad nebija piedalījusies.

Gatavojot radošās 10 gadu jubilejas svētku tortes, dalībnieki, kā jau dzimšanas dienā pieklājas, bija sagatavojuši apsveikumu kartītes nometnei. Dažas no tām tika nolasītas. Nometnes dalībnieki “IE[SPĒJAI]” vēlēja daudz laimes, daudz draugu, prieku, daudz gaišu brīžu, stipru veselību un saules gaismu!

Nometne Iespēja 2023