Pašvaldība Kultūra
Ogrē iedegta lielā Ziemassvētku egle
Saite uz fotogaleriju

Svētkus atklāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Šis ir pats tumšākais laiks, kad saule ātri noriet un ātri iestājas tumsa. Lai pilsētā tumsa neiestātos un lai jums dāvātu gaismu un prieku, tā ir ietērpta svētku rotā. Arī mēs paši viens otram varam dāvāt prieku un gaismu, ja mēs to nesīsim sevī. Dalāmies ar prieku, ar labiem vārdiem! Šis ir laiks, kad piedodam saviem parādniekiem, piedodam tiem, kuri mums ir nodarījuši pāri, pasakām viņiem paldies. Ogrēnieši, mēs esam gatavi svētkiem un svētku egles iedegšanai!”

No priekšsēdētāja gaismas lukturīša klātesošie aizdedzināja brīnumsvecītes, no tām veidojot gaismas ceļu līdz svētku eglei, kura arī iedegās spožās gaismiņās.

Pēc egles iedegšanas bērni varēja doties rotaļās un nofotografēties ar pasaku tēliem Mikiju un Minniju, Ziemassvētku vecīti. Svētku noskaņu palīdzēja radīt bērnu vokālā studija “Svilpastes”.

Pirmajā adventē sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks jeb gatavošanās Jēzus Kristus pirmās atnākšanas pieminēšanai un svinēšanai. Šim notikumam par godu skvērā iepretim Ogres novada pašvaldības ēkai ierīkota Betlēmes jeb Kristus dzimšanas ainiņa, kur svētku dalībniekiem bija iespēja paciemoties pie dzīvām aitiņām un ganiņiem, kuri ar saviem palīgiem pacienāja ar siltu dzērienu, cepumiem. Pārējās Adventes svētdienās aitiņas un ganiņi šeit būs sastopami no plkst. 13.00 līdz 19.00. Šī iespēja radusies sadarbībā ar Ogres kristīgajām draudzēm.

Ziemassvētku rotas Ogrē katru gadu kļūst aizvien krāšņākas. Lai ienestu Ziemassvētku noskaņu un gaismu gada tumšākajā mēnesī Ogres pilsētā, Ogres novada pašvaldība 2018. gadā īstenoja jaunu pieeju, ietērpjot pilsētu siltu gaismu rotā, un gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi to ļoti atzinīgi novērtēja. Pagājušajā gadā Ogres pilsētas centrā un pilsētas ielās koki tika dekorēti ar gaismas virtenēm, aptinot tās ap koku stumbriem. Šogad kā galvenā tendence ir izvirzīta gaismas nešana uz augšu, ar apgaismojuma virtenēm dekorējot gan koku stumbrus, gan zarus, gaismai tiecoties uz koka lapotni un galotni – katru gadu aizvien augstāk un kuplāk. Nākamajā gadā un turpmāk Ogres novada pašvaldība palielinās dekorēto koku skaitu un gaismas virteņu izvietošanas blīvumu pilsētas ielās.

Ikviens laipni gaidīts Ogrē izbaudīt skaisto Ziemassvētku gaidīšanas prieku!

Video: