Kultūra Ziņas, jaunumi
Lielvārde egle advente 27112022
Ziemassvētku egles iedegšana Ogrē. 27.11.2022.

Gaidot svētku egles iedegšanu, Ogrē notika izrāde bērniem “Čučumuižas Ziemassvētku pasaka”. Pirms lielās egles iedegšanas Ogrē klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atzina, ka Pirmās adventes svētki ir ģimenes svētki, arī Ziemassvētku gaidīšanas un mīlestības svētki, tāpēc aicināja ikvienu novērtēt to, ka ir iespēja būt kopā ar savu ģimeni un pateikties par to, ka esam viens otram.

Lielvārdē pirms svētku egles iedegšanas darbojās rūķu pasts, uzstājās grupa “Eridana”. Savukārt Ķegumā 27. novembrī bija iespēja noskatīties komēdiju ģimenei “Circenīša Ziemassvētki”, notika radošās darbnīcas, bija iespēja uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim un darboties kopā ar Ķepu patruļas varoņiem. Pie Ķeguma pilsētas eglītes Ziemassvētku pastkastīte darbosies līdz pat 15. decembrim. Ja ir vēlēšanās nosūtīt Ziemassvētku vecītim vēstuli un saņemt atbildi, tad jāuzraksta vēstule, norādot savu adresi, vārdu un uzvārdu (sīkāka informācija pa tālruni 22010300, Dace).

Svētku eglītes 27. novembrī tika iedegtas arī Tomē, Rembatē, Birzgalē, Taurupē un Krapē.

2. decembrī plkst. 16.00 svētku egles iedegšanas pasākums notiks Ķeipenē, plkst.18.00 – Jumpravā, bet 4. decembrī plkst.16.00 – Madlienā.

Foto: Ogres apriņķa ziņas

PAR ZIEMASSVĒTKU DEKORĒŠANU OGRES NOVADĀ

Arī šogad pašvaldība izsludināja atklātu konkursu “Jaunu Ziemassvētku dekorāciju izgatavošana, uzstādīšana un demontāža Ogres novadā”, kā rezultātā noslēdza līgumu ar Ziemassvētku dekorāciju ražotāju “First Service”, kas strādā ar zīmolu “December Design”. Šogad Ogres novadā līdz ar jau esošajiem ir uzstādīti trīs jauni oriģināldizaina vides objekti – “Lielvārdes josta un egle” Lielvārdē, “Saule” Ķegumā un “Gaismas grāmata” Ikšķilē.

Līdz ar centrālajām svētku eglēm novadā pie baznīcām ir iedegtas 24 izgaismotas lielformāta eņģeļu dekorācijas, veidojot gaismas ceļu uz dievnamiem, Ogrē - izgaismota 3D konstrukcija “Egle” (Tīnūžu/Mednieku/Zilokalnu/Mālkalnes pr.rotācijas aplī), izgaismota 3D konstrukcija “Kariete” ar diviem zirgiem Mālkalnes prospektā, 20 lielo un 17 mazo bumbu dekorācijas Brīvības ielas liepu alejā; 5 mazās, 2 vidējās un 1 lielās bumbas dekorācija Marsona laukumā Ogrē; dekorācija “Laimīgu jauno gadu” rotācijas aplī pie Kalna alejas, noformēti 18 koki Brīvības ielas gājēju promenādē un 1 koks pie Ogres Centrālās bibliotēkas, 2 - pie Kalna prospekta un Bērzu alejas gājēju pārejas, 18 koki - liepu alejā Brīvības ielā.

Liela interese pagājušajā gadā tika izrādīta par iespaidīgo objektu “Betlēmes zvaigzne uz 23 metrus augstā klinšu kāpšanas torņa Zvaigžņu ielā 11. Grandiozās Ziemassvētku dekorācijas svars ir 2,4 tonnas, un tā veidota no vairāk nekā 66 tūkstošiem LED diožu, kas savijas vairāk nekā 6 kilometros gaismas virteņu. Mirdzošā milzu zvaigzne arī šogad priecē ogrēniešus un viesus!

Svētku sajūtas radīšanai iepretī Ogres novada pašvaldības ēkai ierīkota neliela Kristus dzimšanas ainiņa, pie kuras katru adventes svētdienu no plkst. 16.00 līdz 20.00 sastopamas dzīvas aitas un ganiņi (draudžu mācītāji), ir iespēja sasildīties pie ugunskura un dzirdēt Ziemassvētku mūziku.

No 7. decembra Ogres novada iedzīvotājus un viesus priecēs akcija “Egļu stāsts”, kurā iedzīvotāji, nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji dekorēs savu egli, radot svētku sajūtu visā novadā.

Lai apskatītu rotājumus, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs izveidojis karti ar Ziemassvētku rotājumiem un ieteicamo 4 km garo maršrutu svētku dekorāciju apskatei.

Izgaismotie objekti ieslēdzas līdz ar ielu apgaismojumu, aptuveni plkst. 16.00. Taupot līdzekļus, šogad pašvaldība plāno samazināt elektroenerģijas patēriņu, saīsinot dekorāciju izgaismošanas laiku, kas ir līdz plks.1.00.

Ziemassvētku noskaņā Ogres novads būs tērpies līdz pat janvāra beigām!

Iepriecinot svētkos savus apmeklētājus, arī vairāku iestāžu apkārtne izdekorēta ar skaistām Ziemassvētku tēmai veltītām rotām.

Tiekamies Ogres novadā!

Ziemassvētku egles iedegšana Lielvārdē. 27.11.2022.
Ziemassvētku egles iedegšana Ikšķilē un Ķegumā. 27.11.2022.