Ikšķile Ziņas, jaunumi
Ikšķiles brīvdabas estrādes pārbūve

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus balsot par piemērotāko risinājumu Ikšķiles brīvdabas estrādes jumta izbūvei!

Šobrīd tiek veikta priekšizpēte Ikšķiles estrādes pārbūvei, paredzot jumta izbūvi virs estrādes un skatītāju sēdvietām. Tās ietvaros iedzīvotāju balsojumam tiek nodotas vairākas vizualizācijas Ikšķiles estrādes jumta izbūvei. Virs estrādes paredzēts izbūvēt jumta konstrukciju, kas ir viegli uzliekama un noņemama. Jumta izbūve nepieciešama, ņemot vērā Latvijas nepastāvīgos laikapstākļus, paplašinot kultūras pasākumu organizēšanas iespējas un uzlabojot estrādes apmeklētāju komfortu.

Lūdzam piedalīties aptaujā un balsot par, Tavuprāt, labāko risinājumu līdz 31. augustam, aizpildot anketu ej.uz/Ikšķiles_estrādes_pārbūve vai Ogres novada pašvaldības Facebook lapā pie ieraksta, spiežot “like” vai ierakstot komentāru labākajam risinājumam.

Informācija par estrādi

Ikšķiles brīvdabas estrāde ir iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā vietējās nozīmes vēsturiska notikuma vieta.

20.gs. 80.gadu sākumā uzbūvētā brīvdabas estrāde ir Ikšķiles sabiedrības radošās iniciatīvas un aktīvas darbības rezultāts. 1987. gadā estrādē tika nodibināta Latvijas Kultūras fonda Ikšķiles kopa, kas gadu vēlāk iekļāvās Latvijas Tautas frontes sastāvā. Brīvdabas estrāde ar tai piesaistīto teritoriju Daugavas senkrasta malā kļuva par tautas neatkarības centienu paušanas un sapulču vietu, kur pieņēma svarīgus lēmumus. 1988. gada 28. augustā estrādē nodibināta Ikšķiles un Tīnūžu ciema Latvijas Tautas frontes atbalsta grupa. 2016. gadā tika veikti estrādes rekonstrukcijas darbi, labiekārtojot un no jauna izbūvējot skatītāju zonu.