Pašvaldība Satiksme, ceļi
Par sniegu vieniem prieks, citiem – papildu rūpes un darbs

Gan pašvaldības ielu un ceļu, gan valsts autoceļu tīrīšana Ogres pilsētā un pārējā novada teritorijā tiek nodrošināta.

Ceļu uzturēšana Ogres novadā tiek veikta, vadoties no autoceļiem piešķirtās uzturēšanas klases (A, A1, B, C un D), ko nosaka, ņemot vērā autoceļa klasifikāciju un transportlīdzekļu satiksmes intensitāti, autoceļa segumu, tā tehnisko stāvokli, autoceļu uzturēšanai plānoto (pieejamo) finansējumu un autoceļu ekonomisko un sociālo nozīmi. Atbilstoši uzturēšanas klasei tiek noteikta arī tās seguma uzturēšanas un kopšanas (piem., tīrīšanas, kaisīšanas, u.c.) prioritāte, kā arī darbu izpildes laiki. Ar informāciju par 2021. gadam noteiktajām ielu uzturēšanas klasēm var iepazīties šeit.

Ogres pilsētā ielu un ceļu uzturēšanas darbus atbilstoši iedalītajām zonām (zonu karti skatīt pielikumā) veic SIA “VIA Mežs” un SIA “Pilsētas Eko Serviss”, pie kuriem jautājumu, neskaidrību un sūdzību gadījumā var vērsties visu diennakti. 1. zonā Ogres pilsētas ceļu uzturēšanas darbus veic SIA “VIA Mežs” (var zvanīt uz tālruni 23116909), savukārt ceļu uzturēšanu Ogres pilsētas 2. zonā SIA “Pilsētas Eko Serviss”, kuru jautājumu gadījumā visu diennakti var sazvanīt uz tālruni 28375444.

Ogresgala pagasta teritorijā (gan Ogresgalā, gan Ciemupē) pašvaldības ceļus uztur akciju sabiedrība "ACB", tālrunis 22030008.

Citos Ogres novada pagastos par ielu uzturēšanu atbild attiecīgā pagasta pārvalde, savukārt valsts autoceļu uzturēšanas darbus veic VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs”.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Pēteris Špakovskis, šodien, 12. janvārī, pārrunājot aktuālos ceļu uzturēšanas jautājumus ar iesaistītajiem speciālistiem, aicināja pievērst īpašu uzmanību gājēju celiņu tīrīšanai visā pilsētā un jo sevišķi – tās centrālajā daļā, ko pēdējā laikā apmeklē liels cilvēku skaits, vēloties aplūkot krāšņos Ziemassvētku rotājumus. Vienlaikus gan SIA “Ogres namsaimnieks”, gan ceļu uzturētājiem tika atgādināts par nepieciešamību nodrošināt pārredzamību uz gājēju pārējām un ielu krustojumos, t.i., neizvietot notīrītā sniega kaudzes pāreju un krustojumu tiešā tuvumā, kur tas apgrūtina autobraucēju iespējas laikus pamanīt bērnus vai citus satiksmes dalībniekus. Būtiski ir arī savlaicīgi attīrīt no sniega autobusu pieturvietas, lai autobuss varētu piebraukt pie pieturas, savukārt gājēji – ērti iekāpt un izkāpt.

Ir uzstādītas brīdinājuma ceļa zīmes Zilokalnu prospektā iepretī otrajam kalnam, kur šobrīd notiek aktīva iedzīvotāju kustība. Vairākās Ogres pilsētas ielās ir noteikti arī pagaidu ierobežojumi automašīnu novietošanai, par ko vēsta attiecīgās ceļa zīmes.

Pēc sniega un sala perioda iestājoties siltākam laikam un sākoties atkusnim, visticamāk, pie ēku jumtiem varētu veidoties lāstekas. Lai novērstu iedzīvotāju apdraudējumu, Ogres novada pašvaldības policijai un SIA “Ogres namsaimnieks” uzdots pievērst uzmanību šādām situācijām un, pamanot lāstekas, ziņot ēkas īpašniekam vai arī pašiem veikt ēkas norobežošanu.

Līdz ar ledus segas veidošanos upēs, aktualizējas arī jautājums par ūdens līmeņa uzraudzību Ogres upē. Šis process norit elektroniski – upē ir uzstādītas 4 mērījumu latas, kas sniedz brīdinošu informāciju gadījumos, ja ūdens līmenis upē paceļas līdz kritiskam līmenim. Tāpat ir izvietotas arī vairākas videokameras ūdens līmeņa vizuālai kontrolei. Šobrīd nekādas lielas svārstības nav vērojamas, tomēr, lai nodrošinātu papildu uzraudzību, pašvaldības policija iekļaus upes līmeņa monitoringu ikdienas patrulēšanas norisē. Savukārt SIA “Ogres Namsaimnieks” uzdots veikt Norupes sūkņu stacijas apsekošanu, pārliecinoties par tās esamību darba kārtībā.

Pievienotie faili