Būvniecības iecere: Dzīvojamās ēkas pārbūve par viesnīcu un jaunbūve - vīna pagrabs, Rīgas ielā 41, Ikšķilē, Ogres nov.

Objekta adrese: Rīgas iela 41, Ikšķile, Ogres nov. (kadastra apzīmējums 74050010555).

Būvniecības ierosinātājs: SIA “Medilink” (reģistrācijas numurs 40003996045).

Būvprojekta izstrādātājs: SIA “OPEN arhitektūra un dizains” (reģistrācijas numurs 40003831902).

Publiskās apspriešanas norise: Ar būvniecības ieceres dokumentāciju un būvniecības ieceres planšeti iepazīties bija iespējams Ogres novada pašvaldības (turpmāk- Pašvaldība) Brīvības ielā 33, Ogrē, Ogres nov., 1.stāva priekštelpā Pašvaldības darba laikā, Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes ēkas vestibilā Peldu iela 22, Ikšķilē, Ogres nov., kā arī būvniecības ieceres atrašanās vietā Rīgas ielā 41, Ikšķilē, Ogres nov.

Rakstiskus priekšlikumus, ierosinājumus un atsauksmes, aizpildot aptaujas anketu, varēja sūtīt pa pastu publiskās apspriešanas laikā no 19.10.2022. līdz 17.11.2022. (pasta zīmogs) vai iesniegt Pašvaldības  Klientu apkalpošanas centrā Brīvības ielā 33, Ogrē, Ogres nov. LV-5001 līdz 17.11.2022., plkst. 17.00, vai arī nosūtīt uz elektroniskā pasta adresi: ogredome@ogresnovads.lv.

Paziņojums par publiskās apspriešanas norisi tika izziņots:

Būvniecības ieceres prezentācija: notika 01.11.2022. no plkst. 17.00 līdz plkst. 18.00 Pašvaldības domes ēkas Brīvības iela 33, Ogre, Ogres nov. 3. stāva Lielajā zāle. Būvniecības ieceres prezentācijā 01.11.2022. plkst. 17:00,  piedalījās būvniecības ierosinātājs - SIA “Medilink” īpašnieks Raitis Gadzjus, Būvprojekta izstrādātājs – SIA “OPEN arhitektūra un dizains” deleģētā persona Zane Legzdiņa, Ogres novada centrālās administrācijas Ogres novada būvvaldes (turpmāk – Būvvalde) pārstāvji: Laura Kriviša-Budnika – Būvvaldes vadītāja, Liena Rone – Būvvaldes arhitekte, Evija Sniedze- Būvvaldes juriste, Liene Bērziņa - Būvvaldes klientu konsultante, Agnese Pivore-Bokta - Būvvaldes vadītājas vietniece, arhitekte, un divi interesenti.

Publiskās apspriešanas laikā par būvniecības ieceri Pašvaldībā nav iesniegts neviens dokuments (vēstule, iesniegums, anketa).

Būvniecības ieceres prezentācijas laikā divi interesanti izteica ierosinājumus.

Iedzīvotāju iebildumi un to izvērtējums:

Nr.

Iedzīvotāju iebildumi

Būvniecības ierosinātāja/ projektētāja sniegtā atbilde

nav

Iedzīvotāju priekšlikumi un to izvērtējums:

Nr.

Iedzīvotāju izteiktie priekšlikumi

Būvniecības ierosinātāja/ projektētāja sniegtā atbilde

Iedzīvotāji ierosina izveidot pēc iespējas vairāk automašīnu stāvvietu, jo blakus plānotajai būvvietai vasaras sezonas laikā Rīgas ielā un citās apkārtējās ielās uz pludmali cilvēki ierodas ar automašīnām.

Stāvvietu skaits projektā ir risināts atbilstoši normatīvam, kas nepieciešams viesnīcas ēkas funkcijai, bet strādājot tālāk pie projekta detalizācijas, šis jautājums tiks pārskatīts.

Iedzīvotāji iesaka plānotās āra terases uz blakus esošo īpašumu pusi veidot noslēgtas, tā kaut daļēji aizsedzot skatu uz kaimiņu īpašumiem.

Terases, kas tiek veidotas vīna degustācijas ēkai un viesnīcai, atrodas pret ielu. Bet strādājot pie projekta detalizācijas, izvērtēsim šo problēmu un mēģināsim rast risinājumu, lai saglabātu privātumu.