Ikšķile Uzņēmējdarbība Ziņas, jaunumi
Projekts “Māja visiem”

21. jūlijā Ogres novada pašvaldības Reģionālās attīstības jautājumu komitejas sēdē domes deputāti atbalstīja ieceri par Ogres novada pašvaldības nekustamā īpašuma Peldu ielā 22, Ikšķilē, daļas nodošanu bezatlīdzības lietošanā sociālajam uzņēmumam SIA “Sculpture culture” projekta “Māja visiem” īstenošanai.

Ogres novada pašvaldības attīstības mērķis ir veidot veselīgu un sociāli atbalstītu sabiedrību. Jau iepriekš pašvaldība veikusi lielu darbu sociālās uzņēmējdarbības attīstības veicināšanā Ogres novadā.

Ogres novada pašvaldība šī gada 12. aprīlī saņēma ierosinājumu pašvaldības sadarbībai ar sociālo uzņēmumu SIA “Sculpture culture”. Projektā “Māja visiem” izstrādāta moduļu konteineru tipa dzīvojamās mājas projektu kolekcija visām gaumēm un mērķiem. Sadarbojoties ar vadošajiem Baltijas un pasaules arhitektiem un sociālā uzņēmuma valdes locekli Georgu Bārdu, radīts mājas projekts, kas ir pielāgots personām ar funkcionāliem traucējumiem. Pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale deputātus informēja par sadarbības iespējām un ieguvumiem, sadarbojoties ar sociālo uzņēmumu: “Šāda tipa moduļu māja būtu pirmā universālā dizaina māja Latvijā. Šāda projekta tipa māja nekur vēl nav uzstādīta. Ierosinājuma mērķis ir popularizēt vides pieejamību personām ar invaliditāti, ērtas, ar atbilstošu aprīkojumu dzīvesvietas izveidi, kas ir eksportējama, personai mainot savu dzīvesvietu.”

Sadarbības ietvaros projekts “Māja visiem” apņemas viena gada laikā uzstādīt un popularizēt universālā dizaina parauga māju “Māja Visiem!” Ogres novadā. Sociālās uzņēmums plāno 5 gadu laikā Ogres novadā izveidot ražotni un uzsākt universālo dizaina māju “Māja Visiem!” ražošanu un tirdzniecību. Sadarbības ietvaros tiks veicināta sociālās uzņēmējdarbības vides attīstība Ogres novadā un popularizēta vides pieejamība personām ar invaliditāti, ērtas un atbilstoši aprīkotas dzīvesvietas izveide, kas ir ērti eksportējama, personai mainot savu dzīvesvietu; tiks arī sekmēta cilvēku ar īpašām vajadzībām integrācija sabiedrībā un popularizēts jauns arhitektūras novirziens – universālais dizains.

Izvērtējot visas vajadzības un pašvaldības rīcībā esošo informāciju par pieejamām zemes vienībām, par atbilstošāko vietu demo mājas uzstādīšanai un projekta iecerei tika atzīta Ogres novada pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma Peldu iela 22, Ikšķilē, daļa ~300 m² platībā pie Ikšķiles un Tīnūžu pagasta pārvaldes ēkas.

2021. gada nogalē šis projekts “Māja visiem” tika iekļauts sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” atbalstāmo projektu sarakstā. Savukārt Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas ikgadējā sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursā “Tam labam būs augt” projekts tika iekļauts starp 10 labākajiem projektiem.

Galīgais lēmums tiks pieņemts Ogres novada pašvaldības domes sēdē 28. jūlijā.