Kultūra
Pirmajā Adventē Ogrē iedegsies Ziemassvētku egle

Egle jau ir uzstādīta un izrotāta un gaida iedegšanas mirkli Pirmajā Adventē. Jau no plkst. 16.00 skvērā pie Lielās egles norisināsies spēles un rotaļas kopā ar Mikiju un Minniju, svētku noskaņojumu palīdzēs radīt bērnu vokālā studija “Svilpastes”. Būs arī Ziemassvētku vecītis, jo ar Pirmo Adventi taču sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks.

Gan bērnu, gan pieaugušie varēs nofotografēties kopā ar pasaku tēliem, darbosies kafejnīca.

Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad skvērā iepretim Ogres novada pašvaldības ēkai ir ierīkota Betlēmes jeb Kristus dzimšanas ainiņa, kur 1. decembrī no plkst. 17 ikvienam interesentam būs iespēja paciemoties pie dzīvām aitiņām un ganiņiem, kuri ar saviem palīgiem būs gatavi pacienāt ar siltu dzērienu, cepumiem un paaicināt piedalīties kādā konkursā. Pārējās Adventes svētdienās aitiņas un ganiņi būs sastopami no plkst. 13 līdz 19. Šī iespēja ir radusies sadarbībā ar Ogres kristīgajām draudzēm.

Ogre jau tērpusies Ziemassvētku rotā, kas ar katru gadu kļūst aizvien krāšņākā. Lai ienestu Ziemassvētku noskaņu un gaismu gada tumšākajā mēnesī Ogres pilsētā, Ogres novada pašvaldība 2018. gadā īstenoja jaunu pieeju, ietērpjot pilsētu siltu gaismu rotā, un gan pilsētas iedzīvotāji, gan viesi to ļoti atzinīgi novērtēja.

Pagājušajā gadā Ogres pilsētas centrā un pilsētas ielās koki tika dekorēti ar gaismas virtenēm, aptinot tās ap koku stumbriem. Šogad kā galvenā tendence ir izvirzīta gaismas nešana uz augšu, ar apgaismojuma virtenēm dekorējot gan koku stumbrus, gan zarus, gaismai tiecoties uz koka lapotni un galotni – katru gadu aizvien augstāk un kuplāk. Nākamajā gadā un turpmāk Ogres novada pašvaldība palielinās dekorēto koku skaitu un gaismas virteņu izvietošanas blīvumu pilsētas ielās.