Satiksme, ceļi Pašvaldība
Pozitīvas pārmaiņas gaidāmas arī Parka ielā

Ogres novada pašvaldība, pamatojoties uz atklātā konkursa “Parka ielas pārbūve posmā no Ceriņu ielas līdz Tīnūžu ielai, 1. kārta” rezultātiem, šī gada 1. oktobrī ir noslēgusi līgumu ar SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “IGATE”” par šī ielas posma pārbūves darbu izpildi. Kopējā būvdarbu summa ir 227492,63 eiro bez PVN.

Būvdarbu realizāciju plānots īstenot divās kārtās. Pirmajā kārtā paredzēts veikt Parka ielas pārbūvi no Ceriņu ielas līdz Lapu ielai, ietverot arī krustojumu ar Lapu ielu, savukārt otrajā kārtā tiks pārbūvēts Parka ielas posms no Lapu ielas krustojuma līdz Tīnūžu ielai.

Saskaņā ar pārbūves projekta koncepciju Parka ielas posms no Ceriņu ielas līdz Lapu ielai tiks slēgts autotransporta satiksmei (nodrošinot piekļuvi pirmsskolas izglītības iestādei “Strautiņš” Lapu ielā 9), veidojot to kā labiekārtotu zonu gājējiem un velosipēdistiem. Tiks izbūvētas ietves, gājēju un velosipēdistu celiņi, nobrauktuves uz pieguļošajiem īpašumiem; tiks arī izbūvēti vai pārbūvēti apgaismojuma, videonovērošanas, sadzīves kanalizācijas, ūdensapgādes un lietus ūdens kanalizācijas tīkli. Paredzēts ierīkot 18 autostāvvietas, tai skaitā divas stāvvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Skvēra zonā plānots īstenot dažādus labiekārtojuma risinājumus, izvietojot solus, atkritumu urnas un velosipēdu turētājus. Domājot par četrkājainajiem draugiem, tiks uzstādīti arī tādi labiekārtojuma elementi kā dzīvnieku ekskrementu savākšanas urna, t.s. “suņu pasts” un vieta suņu piesiešanai.

Visā teritorijā projektā paredzēts iespēju robežās saglabāt esošos kokus un krūmus, divi koki tiks pārstādīti citā vietā.

Atbilstoši noslēgtajam līgumam, pirmajā kārtā paredzētos Parka ielas pārbūves darbus jāpabeidz līdz 2021. gada 28. maijam.

Pievienotās saites