Jaunieši Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Skolēni darbs

Ogres novada pašvaldības dome 2023. gada 16. februārī pieņēma saistošos noteikumus, kuros tika apstiprināta finanšu līdzekļu piešķiršana 20 000 eiro apmērā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai. 30. martā apstiprinātajos pašvaldības iekšējos noteikumos tika noteikta kārtība, kādā organizējama jauniešu nodarbinātība vasaras brīvlaikā Ogres novadā. Šī gada 4. aprīlī darba devējiem tika izsludināta pieteikšanās skolēnu vasaras nodarbinātībai.

Kopumā pieteikušies 24 darba devēji, kopā piesakot 128 darba vietas ar kopējo aprēķināto finansējumu 38 595 eiro. Līdz ar to Ogres novada Izglītības pārvaldē saņemto darba devēju pieteikto vakanču skaits pārsniedz piešķirtā finansējuma iespējas, nepieciešams papildu finansējums 18 595 eiro apmērā. Šobrīd ir izsludinātas jūnijā pieejamās vakances, pārējās vakances tiks publicētas maija beigās, ja novada pašvaldības dome būs piešķīrusi papildu finansējumu.

Ogres novada Izglītības pārvalde ir sagatavojusi lēmumprojektu par papildu finanšu līdzekļu piešķiršanu skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai, kas tika izskatīts 18. maija Ogres novada pašvaldības Finanšu komitejas sēdē.

Pirms balsojuma Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš aicināja atbalstīt sagatavoto lēmumprojektu, jo tādejādi ar pašvaldības atbalstu novada jauniešiem ir iespēja iegūt pirmo darba pieredzi un nopelnīt naudu, savukārt uzņēmēji vasarā veiksmīgāk var īstenot savu darbību, samazinot nepieciešamās izmaksas darbinieku algošanai.

Ogres novada pašvaldības Finanšu komiteja atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu, kas paredz piešķirt papildu finansējumu 18 595 eiro apmērā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai no Ogres novada pašvaldības 2023.gada budžeta “Izdevumi neparedzētiem gadījumiem”. Gala lēmums tiks pieņemts 25. maija domes sēdē.

Meitene aizpilda pieteikuma formu