Ar krāšņām Ziemassvētku dekorācijām ciemos gaida arī Ikšķile, Ķegums, Lielvārde un novada pagasti, aicinot izjust svētku burvību rimtā un mierpilnā gaisotnē.

Par gaismas instalācijām, kas izvietotas ārpus Ogres pilsētas, stāsta Ogres novada būvvaldes pilsētvides mākslinieciskais vadītājs Dāvids Zaķis.

Ogres novada pilsētās – Ikšķilē, Lielvārdē un Ķegumā – iedegtas jau tradicionālās Ziemassvētku eglītes, kā arī rotājumu klāsts ir papildināts ar jauniem elementiem.

Lielvārdē – Spīdalas saliņā Rembates parkā – iedzīvotājus un pilsētas viesus priecē egle, apvīta ar Lielvārdes jostu, un tunelis, izrotāts  ar Lielvārdes jostas rakstiem. Šogad Lielvārdē Ziemassvētku rotājumi ir arī Lielvārdes jeb Lāčplēša parkā – 3D Ziemassvētku tunelis, rotāts ar Lielvārdes jostas zīmēm un gaismas virtenēm.

Ķegumā centrālās egles galotni rotā Ķeguma pilsētas ģerboņa siluets – saule, saglabājas arī iepriekšējā gada rotājums – pussaule, kā arī ir izvietoti jauni rotājumi baltos, sudraba un zelta toņos.

Ikšķiles Centra laukumā arī šogad izvietota izgaismota Gaismas grāmatas instalācija, bet lielās egles rotājumus papildina zvaigzne egles galotnē.

Skaisti rotājumi sastopami arī visos Ogres novada pagastos. Šogad spožās svētku gaismās ietērptā Kariete ar diviem staltiem zirgiem ir aizceļojusi uz Ķeipenes pagastu un pavadīs Ziemassvētkus blakus “Viļņu” mājai, kur muižas laikos bijis zirgu stallis un darbojies zirgu pasts. Nākamajos Ziemassvētkos Kariete ceļos tālāk uz citiem Ogres novada pagastiem.

Turpinās arī akcija “Egļu stāsts”, kurā par svētku sajūtu radīšanu rūpējas paši novada iedzīvotāji, uzņēmēji un nevalstiskās organizācijas, izrotājot savas svētku egles.

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus un viesus gada tumšākajā laikā rast ceļu uz gaismu!