Kultūra Tomes pagasts Ziņas, jaunumi
Tomes Tautas nama folkloras kopa “Graudi" svin 10 gadu jubileju

29.oktobrī Tomes Tautas nama folkloras kopa “Graudi” aicināja savus draugus un atbalstītājus uz 10 gadu jubilejas koncertuzvedumu “Saules gads”. Svinības bija lielisks piedzīvojums gan pašiem dalībniekien, gan viesiem.

Koncertu ievadīja dūdinieku grupas “Abra” spēlētās dūdu melodijas. Priekšnesumā “Graudi” atainoja saules gada ritumu, koncentrēti parādot dziesmās, stāstos un rituālās darbībās visu, ko desmit gadu laikā darījuši, izzinot, apgūstot, bagātinot un ceļot godā latviskās tradīcijas.

Tomes Tautas nama saimniece Sarmīte Pugača kopā ar saviem palīgiem bija uzbūruši lielisku telpas noformējumu. Ciemos ieradās folkloras kopas no Ogres, Lielvārdes, Daugmales, Katlakalna un Kokneses. Dančus divu stundu garumā spēlēja Lielvārdes folkloras kopas “Josta” kapela. Goda soli izveda un danču soļus ierādīja Ogres danču kluba dejotāji.

Folkloras kopa “Graudi no sirds pateicas visiem koncerta apmeklētājiem. Paldies par apsveikumiem, ziediem un atzinīgiem vārdiem! Paldies par iespēju būt kopā draudzīgā atmosfērā!

Pateicamies Ogres novada pašvaldībai par piešķirtajiem Atzinības rakstiem un dāvanām! Paldies par ieinteresētību un atbalstu Tomes pagasta pārvaldei un “Oškroga” saimniekiem!

Lai top “Graudu” nākamā desmitgade!