Ogres Vēstures un mākslas muzeja ēka Brīvības ielā 36, Ogrē

17. aprīlī Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti pieņēma lēmumu uz laiku (3 mēnešiem) no amata atstādināt Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori Eviju Smiltnieci.

Turpinot darbu pie novada muzeju reorganizācijas (2022. gada 22. decembrī Ogres novada pašvaldības dome pieņēma lēmumu uzsākt Ogres novada muzeju reorganizāciju, lai īstenotu Muzeju likumā noteiktās prasības, tai skaitā par akreditāciju) un izvērtējot Ogres Vēstures un mākslas muzeja funkcijas un darbu, pašvaldības speciālisti iepazinās arī ar muzeja personāllietvedību un konstatēja vairākus pārkāpumus, par ko Ogres novada pašvaldības ārkārtas sēdē ziņoja Juridiskās nodaļas vadītāja p.i. Lelde Pencele. Pārbaudēs konstatēts, ka muzeja direktore, iespējams, ir rīkojusies prettiesiski muzeja funkciju un uzdevumu izpildē, tai skaitā, iespējams, ir viltoti viens vai vairāki muzeja dokumenti. Konstatējot minēto, secināts, ka muzeja direktores neatstādināšana no darba var kaitēt darba devēja pamatotām interesēm.

Turklāt 14. aprīlī pēc pašvaldības izpilddirektora P.Špakovska mutiska rīkojuma muzeja vadītāja nesadarbojās ar pašvaldības darbiniekiem un atteicās izsniegt prasītos dokumentus.

Ņemot vērā, ka par minētajiem faktiem ir nepieciešams veikt pārbaudi, pieprasīt informāciju tiesībsargājošajām iestādēm, saņemt paskaidrojumus gan no E.Smiltnieces, gan citiem pašvaldības un muzeja darbiniekiem, muzeja direktores atstādināšana no darba tiek noteikta uz trim mēnešiem, taču darba devējam ir tiesības jebkurā brīdī pārtraukt lēmumu par muzeja direktores atstādināšanu no darba, ja pārbaudē iegūto informāciju iespējams saņemt un izvērtēt ātrāk vai ja ir zudis pamats šādas atstādināšanas nepieciešamībai.

Ogres novada pašvaldības ārkārtas domes sēdē 17. aprīlī, 13 deputātiem balsojot “par” un vienam “pret”, dome nolēma atstādināt Ogres novada pašvaldības iestādes “Ogres Vēstures un mākslas muzejs” direktori E. Smiltnieci no darba uz trim mēnešiem, sākot ar 2023. gada 17. aprīli (ieskaitot), par atstādināšanas laiku E.Smiltniecei neizmaksājot darba samaksu. Atstādināšanas laikā E. Smiltniecei ir aizliegts atrasties savā darba vietā un veikt kādus amata pienākumus. Muzeja direktores amata pienākumus E.Smiltnieces atstādināšanas laikā dome uzdeva veikt Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja vadītājai Anitai Streilei, atļaujot viņai savienot šos amatus.

17. aprīlī pašvaldībā ir saņemts E.Smiltnieces darba līguma uzteikums un darba tiesiskās attiecības ar Ogres novada pašvaldību ir pārtrauktas.

Ogres Vēstures un mākslas muzejs
Ogre, Brīvibas iela 36