Atbalsts Ukrainai Ziņas, jaunumi
Ukrainas karogs

Ogres novada pašvaldība pateicas iedzīvotājam, uzņēmējiem, organizācijām par atsaucību, iesaistoties palīdzības un atbalsta sniegšanā Ukrainas iedzīvotājiem.

Krievijas izraisītais karš Ukrainas teritorijā diemžēl turpinās, Ukrainas iedzīvotāji ir spiesti pamest savu valsti un meklēt patvērumu citās valstīs. Arī Ogres novadā ir ieradušies bēgļi no kara plosītās Ukrainas – tos skaits tuvojas diviem simtiem.

Daudzi Ukrainas kara bēgļi ir apmetušās ģimenēs, tomēr lielākajai daļai izmitināšanu nodrošina pašvaldība.

No Ukrainas ieceļojošajiem civiliedzīvotājiem ir ļoti vajadzīgs novada iedzīvotāju atbalsts.

Ogres novada Sociālais dienests ir apzinājis, kādas lietas Ukrainas kara bēgļiem šobrīd ir nepieciešamas, un tās ir:

• jaunas drēbes; sieviešu un bērnu apģērbs, t.sk. apakšveļa;
  • sieviešu un bērnu apavi;
  • higiēnas preces (higiēnas paketes, šampūni, dušas želejas, zobu birstes (pieaugušo un bērnu), zobu pastas (pieaugušo un bērnu), veļas mazgāšanas līdzekļi);
  • zīdaiņiem – autiņbiksītes, autiņi, piena maisījumi, zīdaiņu ķermeņa kopšanas līdzekļi
  • pārtika, ko var ilgstoši uzglabāt istabas temperatūra (makaroni, griķi, konservi, eļļa u.c.);
  • segas, spilveni, dvieļi, gultasveļa.

Ja pēc Ogres novadā ieradušos Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanas un sadzīves apstākļu nodrošināšanas kādas no saziedotajām  mantām netiks izmantotas, tās tiks nodotas  labdarības organizācijām.

Ogres novada pašvaldības lūdz iedzīvotājus ziedojumu vākšanas vietās nenodot neko lieku un ziedot tikai tās lietas, kas minētas sarakstā un ir patiešām nepieciešamas.

Tāpat pašvaldība lūdz ziedotājus nenest netīras vai stipri nolietotas drēbes, apavus un citas lietas, pārtikas produktus, kuriem jau sen kā beidzies derīguma termiņš.

Ziedojumus Ukrainas kara bēgļu atbalstam var nodot:

• Ogres novada Kultūras centrā Brīvības ielā 15, Ogrē – gan darba dienās, gan brīvdienās;
  • Ogres novada pašvaldības ēkā Brīvības ielā 33, Ogrē – darba dienās (pirmdien, trešdien, ceturtdien no plkst. 8.00 līdz 17.00; otrdien no plkst. 8.00 līdz 18.00; piektdien no plkst. 8.00 līdz 16.00);
  • Ogres novada Sociālajā dienestā Upes prospektā 16, Ogrē – darba dienās (pirmdien no plkst. 8.00 līdz 18.00, otrdien trešdien, ceturtdien no plkst. 8.00 līdz 17.00, piektdien no plkst. 8.00 līdz 14.00).
Černihivas pilsēta Ukrainā pēc Krievijas armijas uzbrukuma
NVA logo
Titulbilde
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta logo
Mītiņš Ukrainas atbalstam Ogrē 02.03.2022.
Pie Ogres novada pašvaldības ēkas pacelts Ukrainas karogs