Statuss:
Noslēdzies
NAP un ERAF logo

Ogres novada pašvaldība un Centrālā finanšu līguma aģentūra ir parakstījušas vienošanos par Eiropas Savienības fonda projekta “Ēkas Ogrē, Parka ielā 1 siltināšana un rekonstrukcija, pielāgojot pirmsskolas izglītības iestādes vajadzībām” īstenošanu.

Projekta ietvaros tiek veikta Parka ielas 1, Ogrē pārbūve ar mērķi samazināt oglekļa dioksīda emisijas un primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un izdevumu samazināšanos par siltumapgādi ēkai Parka ielā 1, Ogrē atbilstoši pašvaldības attīstības programmas noteiktajai prioritātei, kā arī mainot ēkas funkciju uz pirmsskolas izglītības iestādi.

Plānotie iznākuma rādītāji pēc projekta īstenošanas ir:

•  primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums ēkai - 110 267,42 kWh/gadā;
  •  aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā -20,475 CO2 ekvivalenta tonnas/ gadā.

Projekta ietvaros ēkā plānots īstenot šādas darbības, lai sasniegtu projekta mērķi:

1. Ārsienu un cokola siltināšana;
  2. Jumta un bēniņu siltināšana;
  3. Pagraba pārseguma siltināšana;
  4. Logu nomaiņa;
  5. Veco ieejas mezglu nomaiņa pret blīvām ārdurvīm ar aizvērējmehānismiem, montējot tvaika un nokrišņu izolācijas perimetra lentas;
  6. Decentralizētās ventilācijas sistēmas ierīkošana ar rekuperācijas sistēmu (pretējās plūsmas kanālu siltummaini), siltumatgūšanas lietderības koeficients 85% vai augstvērtīgāks, elektrības efektivitāte <0,45 Wh/m3;
  7. Siltumenerģijas patēriņš aukstā gaisa uzsildīšanai decentralizētā ventilācijas sistēmā un elektroenerģijas patēriņš decentralizētās ventilācijas sistēmas darbībai;
  8. Apkures sistēmas pārbūve, jaunu radiatoru ar termoventiļiem uzstādīšana, apkures sistēmas telpu temperatūras regulēšanas automātikas uzstādīšana optimālas telpu temperatūras nodrošināšanai, kā arī apkures cauruļvadu siltumizolācijas slāņa atjaunošana un uzstādīšana.

Pēc ēkas siltināšanas un pārbūves tā tiks pielāgota pirmsskolas izglītības iestādes vajadzībām. Ēkā plānots izvietot Ogres pirmsskolas izglītības iestādes "Strautiņš" filiāli ar četrām grupiņām (filiāles ēka atradīsies tieši pretī esošajam bērnudārzam “Strautiņš”).

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 462 515,52 EUR, no kuriem 166 000,00 EUR ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, valsts budžeta dotācija pašvaldībai ir 74 128,88 EUR, atlikušais projekta finansējums ir no Ogres novada pašvaldības.

Projekta kopējais īstenošanas termiņš ir 12 mēneši.