Statuss:
Noslēdzies
NAP un ELFLA logo

Projekta mērķis

Atjaunot esošo pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmu-novadgrāvi.

Projekta numurs

Lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu 28.10.2015. projektam Nr. 15-04-A00403-000153 no Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes.

Projekta īstenotājs

Ogres novada pašvaldība.

Galvenās aktivitātes

Pašvaldības koplietošanas meliorācijas sistēmas gultnes pārbūve, caurteku atjaunošana un lauka drenāžas izteku atjaunošana, šis  pasākumu komplekss nodrošinās ātrāku virszemes un pazemes ūdeņu novadi no lauksaimniecības zemēm, palielinot to ražību. Samazināsies pārmitru un bezskābekļa augšņu augu augšana lauksaimniecības platībās, palielinoties lauksaimniecības zemes auglībai un vērtībai. Atjaunojot caurtekas tiks novērsts risks piebraucamo ceļu sabrukšanai, kas var rasties caurtekām strādājot appludinātā režīmā. Sedimentācijas baseina ierīkošana-nodrošinās grunts smalko daļiņu izgulsnēšanos, paildzinot caurtekas, kā arī Ciemupes poldera sūkņu stacijas darbības efektivitāti.

Projekta realizācija

03.08.2015.- 22.09.2016.

Projekta kopējās izmaksas

Projekta kopējas izmaksas 29 312.01EUR.

Attiecināmās izmaksas ir 25 367.36EUR no kuriem 90% ir līdzfinansējums no Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un atlikušais finansējums no Ogres novada pašvaldības budžeta.

"Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē"