Statuss:
Noslēdzies
Latvijas Vides aizsardzības fonda logo un Ogres novada pašvaldības ģerboniss

Valsts budžeta programmas „Vides aizsardzības fonds” apakšprogrammas „Vides aizsardzības projekti” vadlīniju „Multisektoriālie projekti” aktivitātes „Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi”konkursāatbalstīts Ogres novada pašvaldības projekts “LAIPAS – Ogres upes un tās krastos augošo aizsargājamo biotopu un peldu kūrorta cildināšana, godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” (turpmāk – “LAIPAS”) ar līdzfinansējumu 42 645 EURapmērā no Latvijas Vides aizsardzības fonda. Projektu atbalsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Mērķis – stiprināt Latvijas iedzīvotāju mīlestību pret dzimteni, tās vēsturi un dabu, kā arī dalīties pieredzē ar starptautiskajiem sadarbības partneriem.

Konkursa nolikumā noteiktie uzdevumi tika izpildīti:

1. Informēta sabiedrība par projekta aktivitātēm, iniciatīvām, kas stiprinājušas un arī nākotnē stiprinās Latvijas valsts dabas vērtības;
  2. Cildināts Latvijas dabas skaistums un daudzveidība;
  3. Radītas paliekošas vērtības un simboli, kas atgādinās Ogres vēstures simbolus, kā arī apliecinās jaunrades darbus;
  4. Sabiedrībā, t.sk., jauniešiem un starptautiskā līmenī tiks veicināta ilgtermiņa atbildība pret apkārtējo vidi un dabas vērtību saglabāšanu.

Laipu mērķis ir popularizēt Ogri, 20.gs. 20.-30.gadu vēsturi, veicināt Latvijas sabiedrības un starptautisko sadarbības partneru izpratni dabas vērtību aizsardzību.

Projekta īstenošana ļauj mūsu pilsētai atdzimt kā gaisa un peldu kūrortam, kas tā bija pirmās neatkarīgās Latvijas laikā, ar perspektīvu nākotnē.

Projekta “LAIPAS” rezultātā 2017.gada 4.maijā atklāta laipa pāri Ogres upei, jauna krasta laipa un jaunas kāpnes, informatīvais stends par krastos augošajiem aizsargājamajiem biotopiem.

Projekts īstenots sadarbībā ar Ogres novada pašvaldības projekta partneriem – RTU, kas konsultēja pilsētas plānošanas jautājumos, un Latvijas Botāniķu biedrību, kas sagatavoja informāciju stendam par Ogres krastos aizsargājamajiem augiem un uzraudzīja piegādes un būvniecības procesu, lai tas būtu draudzīgs dabai. Gan Ogres novada pašvaldība, gan projekta partneri sniedza savu pieredzi vides aizsardzības jomā, projektu ar būvniecības komponenti īstenošanā starptautiskajiem partneriem no Ogres sadraudzības pilsētām – Bolnēzas (Zviedrija), Sloņimas (Baltkrievija), Čerņigovas (Ukraina), Johvi (Igaunija).