Statuss:
Noslēdzies
Kohēzijas fonda un ES logo un Ogres novada ģerbonis

2011. gada 18. oktobrī Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālā pārvalde pieņēma lēmumu par projekta „Ogres novada Krapes pagastā esošā tilta pār Lobes upi vienkāršotā rekonstrukcija” apstiprināšanu. Projekts iesniegts Eiropas Zivsaimniecības fonda pasākuma „Teritoriju attīstības stratēģiju īstenošana ietvaros.

Projekta īstenošana jāveic no 2011. gada 22. augusta līdz 2013. gada 30. septembrim.

Tilts atrodas uz pašvaldības autoceļa "Gobugravas - Jaunspārniņi", kas savieno valsts autoceļus P80 Tīnūži - Koknese (turpmāk E22) un V 996 Ogre - Viskāļi. Vairāk kā 40 gadu ilgajā kalpošanas laikā tas ir ievērojami nolietojies, un 2011. gadā tam konstatēja šādus defektus:

1. mūra balstos ir izdrupumi un ūdens caursūkšanās pēdas;
  2. balstu uzkalas ir saplaisājušas un izdrupušas;
  3. korodē laiduma sijas;
  4. korodē tilta margas un tās nerada drošību gājējiem;
  5. tilta segumā ir bedres un pieejās izskalojumi.

Gadījumā, ja netiktu veikti nekādi tilta remontdarbi, tad tas jau tuvākajā laikā būtu slēdzams kravu transportam, kuru masa pārsniedz 10 t.
Ņemot vērā esošo situāciju - tilta slikto tehnisko stāvokli un tā nepieciešamību perspektīvā, Ogres novada pašvaldība 2011. gada 3. ceturksnī nodrošināja augstāk minētā tilta rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādi par pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Projekta kopējās izmaksas ir LVL 29755.46, bet attiecinās izmaksas – LVL 10 000.00. Projekta apstiprināšanas gadījumā pašvaldība varēs saņemt publisko finansējumu LVL 7500.00.

Šā gada 29. februārī ir noslēgts līgums par būvdarbu veikšanu ar SIA „Zemgales meliorācija”.

Projekta vadītāja: Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļas projektu vadītāja Rita Grāvīte, kura strādā ESF darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.5.3.1. aktivitātes „Speciālistu piesaiste plānošanas reģioniem, pilsētām un novadiem” ietvaros.