Statuss:

Iesniedzējs

Ogres novada pašvaldība

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir uzlabot Ogres pilsētas un novada iedzīvotājiem pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, īstenojot projekta darbības, kas vērstas uz iedzīvotāju zināšanu paplašināšanu par veselības veicināšanu un slimību profilaksi, sniegt praktiskus padomu veselīga dzīvesveida attīstīšanai un rosināt iedzīvotājus attīstīt jaunus ieradumus savas veselības stiprināšanai un slimību profilaksei.

Projekta numurs

9.2.4.2/16/I/031

Finansējuma avots

Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējums (85%) un Valsts budžeta līdzfinansējums (15%).
2017. gada 13. aprīlī parakstīta vienošanās ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” īstenošanu. Saskaņā ar projektu Ogres novada pašvaldība piesaista 390 288,99 EUR, no kuriem 85% ir Eiropas Sociālā fonda finansējums, savukārt 15% – valsts budžeta finansējums.
2020. gada 4. jūnijā ir parakstīta vienošanās ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Pasākumi veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ogres novada iedzīvotājiem” īstenošanas turpināšanu. Saskaņā ar projektu Ogres novada pašvaldība piesaista papildus 264 302,01 EUR, no kuriem 85% ir Eiropas Sociālā fonda finansējums, savukārt 15% – valsts budžeta finansējums.

Projekta budžets

Kopējais finansējumu 654 591,00 EUR. Projekta kopējie attiecināmie izdevumi ir 654 591,00 EUR, plānotais ESF finansējums 556 402,35 EUR apmērā un valsts budžeta finansējums 98 188,65 EUR.

Galvenās aktivitātes

Lai sasniegtu mērķi, tiks piedāvātas dažāda formāta nodarbības un pasākumi sekojošās projekta darbībās: veselīgs uzturs, fiziskās aktivitātes, atkarību izraisošo vielu un procesu izplatības samazināšanas pasākumi, psioemocionālās veselības veicināšana, ģimeņu, mātes un bērna, seksuālās un reproduktīvās veselības veicināšanas pasākumi.

Projekta rezultāts

303 slimību profilakses un 826 veselības veicināšanas pasākumi, kurus apmeklējuši vismaz 7400 iedzīvotāji – līdz 2019. gada 31. decembrim un vismaz 1355 veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi - līdz 2023. gada 30. jūnijam.

Projekta ilgums

Projekta īstenošanas laiks ir 80 mēneši – no 2017. gada maija līdz 2023.gada 31. decembrim.

Projekta īstenošanas pamats 17.05.2016. Ministru kabineta noteikumi Nr.310 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem" 9.2.4.1. pasākuma "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" un 9.2.4.2. pasākuma "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei" īstenošanas noteikumi
Kontaktinformācija pašvaldībā Veselības projekta vadītāja: Ņina Asare, nina.asare@ogresnovads.lv
Veselības projekta koordinators: Oveselība, oveseliba@ogresnovads.lv
Veselības veicināšanas nodaļas (Oveselība) vadītāja: Ilze Čiščakova, ilze.ciscakova@ogresnovads.lv