Statuss:
Noslēdzies
Eiropas Sociālā fonda un Eiropas Savienības logo

Ogres novada pašvaldība 2011.gada 3.janvārī uzsāka ESF projekta „Projektu vadītāja piesaiste Ogres novada pašvaldības administratīvās kapacitātes stiprināšanai” (Vienošanās Nr.:1DP/1.5.3.1.0/10/IPIA/VRAA/017/024) īstenošanu.

Jau līdz Administratīvi teritoriālajai reformai savā teritorijā- Ogres pilsētā (pēc 2002.gada- arī 2 pagastos: Ogresgalā un Ciemupē) piesaista ārvalstu finansējumu un īsteno projektus kopš pagājušā gadsimta 90-o gadu sākumā, tādējādi ir uzkrāta liela pieredze projektu sagatavošanā un īstenošanā. Taču ar katru gadu pieaug prasības projektu pieteikumu, tehniskās dokumentācijas sagatavošanā, pieaug arī vajadzības, īpaši tagad, kad deviņas bijušās Ogres rajona pašvaldības veido apvienotu pašvaldību – Ogres novadu, kas ir lielākais novads Latvijā.

Attīstības programmas 2011.-2017.gadam izstrādē kā novada būtiskākā problēma visās jomās parādās atšķirīgais lauku un pilsētas teritorijas attīstības līmenis, nevienādais resursu nodrošinājums, pakalpojumu pieejamība. Tāpēc tika nolemts piesaistīt projektu vadības speciālistu, kurš mērķtiecīgi strādātu lai piesaistītu  investīcijas novada lauku teritorijai, pakalpojumu uzlabošanai, īpaši sociālajā jomā.

Projekta ietvaros piesaistītais speciālists paaugstinās novada administratīvo kapacitāti, nodrošinot kompetenci lauku teritorijas attīstības jomā un kā papildus resurss projektu pieteikumu sagatavošanā, īstenošanā pagastos, Attīstības programmā izvirzīto prioritāšu izpildes sekmēšanai.

Projekta mērķis- paaugstināt Ogres novada pašvaldības kapacitāti, palielinot investīciju apjomu novada lauku teritorijas attīstībai, piesaistot kvalificētu projektu vadības speciālistu.

Projekta tiešā mērķa grupa ir Ogres novada pašvaldība, kas, piesaistot projektu vadības speciālistu, paaugstinās savu administratīvo kapacitāti attīstības plānošanas un dažādu finanšu instrumentu piesaistes jomā. Ņemot vērā projekta specifiku, projekta netiešā mērķa grupa ir ikviens no 39 tūkstošiem Ogres novada pašvaldības iedzīvotājiem, jo projekta vadītāja darba pamatā ir Attīstības programmas izpilde, piesaistot finanšu līdzekļus izvirzīto prioritāšu izpildei.

Tā kā piesaistītā speciālista darba pienākumos ietilps projektu sagatavošana un īstenošana īpaši novada lauku teritorijai, tad vistiešākajā veidā tas skars 12 tūkstošus lauku teritorijas iedzīvotāju, tādējādi uzlabojot infrastruktūru, pakalpojumu pieejamību un dzīvesvidi pagastos.

Projekta īstenošanas ilgums - 24 mēneši, un kopējās projekta izmaksas - 22983 LVL, kas ir 100 % ESF finansējums.

Pievienotie faili

Pievienotās saites

Normatīvo aktu prasībām neatbilstošās Ogres novada Krapes pagasta izgāztuves „Pinkas” Nr.74528/3671/PPV rekultivācija

Eiropas Zivsaimniecības fonda logo