Statuss:
Noslēdzies
RECO Baltic 21 Tech logo

Ogres novada pašvaldība īsteno Baltijas jūras reģiona transnacionālās programmas projektu „RECO Baltic 21 Tech” kopā ar 10 citiem Baltijas jūras reģiona partneriem (no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Baltkrievijas, Polijas un Vācijas) un projekta vadošo partneri IVL Zviedrijas vides pētniecības institūtu.

Projekta mērķis ir uzlabot vietējo un reģionālo kapacitāti atkritumu apsaimniekošanas attīstībai, lai sasniegtu Eiropas Savienības direktīvas un palīdzētu risināt problēmas atkritumu apsaimniekošanā nozarē visām iesaistītajām pusēm.

Projekta kopējais budžets uz visiem Baltijas jūras reģiona partneriem sastāda 2 526 407 EUR, bet Ogres novada pašvaldības projekta partnera budžets ir 71 048 EUR no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, bet atlikušie 15% ir pašvaldības finansējums.

Projekta galvenās aktivitātes paredz pilotprojekta īstenošanas pasākumus. Pilotprojekta aktivitātes ietver vides un finanšu izvērtējumu izstrādi atkritumu apsaimniekošanas sistēmai (finanšu ekonomiskais analīze) Ogres, Ikšķiles, Ķeguma, Lielvārdes un Baldones novada pašvaldībām ar mērķi izvēlēties sev piemērotāko atkritumu apsaimniekošanas modeli. Otrā aktivitāte ir koncesijas procedūras dokumentācijas izstrāde, lai nodotu atkritumu apsaimniekošanas tiesības pašvaldības teritorijās atkritumu apsaimniekotāju organizācijai. Bez tam paredzēts izstrādāt datu bāzes modeli par atkritumu radītājiem pašvaldību teritorijās un izstrādāt komunikācijas plānu ar sabiedrību, kā arī rīkot informatīvos pasākumus Ogres novada iedzīvotājiem.

Īstenojot projektu būs pieejams plašs ekspertu loks gan no projektu partneru puses, gan ārpus tā.

Projekta īstenošanas termiņš ir no 2010.gada 17. septembrim līdz 2013.gada 16 decembrim.