Statuss:
Noslēdzies
EKII

Ogres novada pašvaldība pašlaik īsteno projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Ogres 1. vidusskolā” (identifikācijas Nr. EKII-2/4) Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana – zema enerģijas patēriņa ēkas” nolikuma ietvaros.

Projekts tiek īstenots saskaņā ar noslēgto vienošanos 2016. gada 03. oktobrī starp Ogres novada pašvaldību, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un SIA “Vides investīciju fonds” par Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta projekta īstenošanu, paredzot no kopējām attiecināmajām izmaksām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) līdzfinansējumu 84,999999% apmērā un pašvaldības budžeta finansējumu 15,000001%. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 2 346 397,72.

Projekta mērķis ir oglekļa dioksīda emisiju samazināšana un energoefektivitātes uzlabošana, atjaunojot Ogres 1. vidusskolas ēku par zema enerģijas patēriņa ēku.

Projekta ietvaros Ogres 1.vidusskolas ēkā plānots īstenot šādas darbības:

1.  Ārsienu un cokola siltināšana;
  2. Jumta jeb bēniņu siltināšana;
  3. Pagrabstāva neapkurināmās un cokolstāva neapkurināmās telpas sienu uz siltajām telpām siltināšana;
  4. Pagraba pārseguma siltināšana;
  5. Logu nomaiņa;
  6. Veco ieejas mezglu nomaiņa pret blīvām ārdurvīm ar aizvērējmehānismiem, montējot tvaika un nokrišņu izolācijas perimetra lentas;
  7. Apkures sistēmas pārbūve uz divcauruļu sistēmu, jaunu radiatoru ar termoventiļiem uzstādīšana, apkures sistēmas telpu temperatūras regulēšanas automātikas uzstādīšana optimālas telpu temperatūras nodrošināšanai;
  8. Decentralizētās ventilācijas sistēmas ierīkošana ar rekuperācijas sistēmu (pretējās plūsmas kanālu siltummaini), siltumatgūšanas lietderības koeficients 85,0% vai augstvērtīgāks, elektrības efektivitāte <0,45 Wh/m3;
  9. Saules fotovoltāžas paneļu uzstādīšana, kas nodrošinātu lielāku enerģijas ietaupījumu.Plānotais siltumenerģijas ietaupījums 631 029 kWh/gadā.

Projekta oglekļa dioksīda emisiju samazinājums 163 203 kg CO2/gadā.

Enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību gadā pēc projekta īstenošanas beigu termiņa 32,54 kWh/m2 gadā.

Projekta īstenošanas termiņš līdz 2019. gada 02. oktobrim (kopā 36 mēneši).

EKII
Ogres 1. vidusskola