Statuss:
Noslēdzies

Šā gada martā Ogres novada pašvaldība sagatavoja un iesniedza LR Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē projekta „Taurupes pagasta sporta laukuma vienkāršotā rekonstrukcija” pieteikumu Latvijas Lauku attīstības programmas 2007.-2013. gadam pasākuma „Pamatpakalpojumi ekonomikai un iedzīvotājiem” ietvaros. Minētās programmas mērķis ir atbalstīt investīcijas publiskās infrastruktūras kvalitātes uzlabošanu lauku teritorijās, lai veicinātu apdzīvotības saglabāšanos.

11. maijā ir pieņemts lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu, līdz ar to pašvaldība pēc tā pabeigšanas varēs pretendēt uz Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Valsts budžeta finansējumu 28 495,08 latu apmērā. Projekta priekšfinansējumu un līdzfinansējumu nodrošinās pašvaldība.

Sporta laukuma izveide Taurupē uzsākta 1972. gadā, skrejceļš ar tenisīta segumu izveidots pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu vidū, līdz ar to tas savu laiku ir nokalpojis.

Veicot sporta laukuma vienkāršotu rekonstrukciju, tiks atjaunots futbola laukums ar zālāja, kas izturīgs pret nomīdīšanu, segumu, lēkšanas disciplīnu sektors (augstlēkšanai un tāllēkšanai) ar asfaltbetona segumu, lodes grūšanas un šķēpa mešanas sektori ar asfaltbetona segumu, kā arī 100 m 4 celiņu un 215 m 2 celiņu skrejceļš ar asfaltbetona segumu. 100 m skrejceļš tiks noklāts ar speciālu masu 13 mm biezumā.

Renovētajā sporta laukumā Taurupes pagasta un apkārtējo pagastu iedzīvotājiem būs nodrošināta iespēja nodarboties ar sportu atbilstoši aprīkotā un sakārtotā vidē, tādejādi veicinot iedzīvotāju veselīgu un sportisku dzīvesveidu, bet jo īpaši – bērniem un jauniešiem.

Projekta kopējās izmaksas ir 54 720,56 Ls, bet publiskais finansējums - 28 495,08 Ls. Līgums par būvdarbu veikšanu līdz 27.07.2011. noslēgts ar SIA „Saldus ceļinieks”.

ES ELFLA logo
ELFLA logo
Neilgi pirms jaunā mācību gada, 25. augustā, Taurupes pagastā tika atklāts renovētais sporta laukums.