Statuss:
Noslēdzies
Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Savienības logo

Ogres novada pašvaldība  pašlaik īsteno projektu „Tīnūžu un Brīvības ielu Ogrē rekonstrukcija” Eiropas Reģionālās attīstības fonda 3.2.1.2. aktivitātes „Tranzītielu sakārtošana pilsētu teritorijās” ietvaros.

Projekts tiek īstenots saskaņā ar noslēgto vienošanos 2010.gada 23.februārī starp Ogres novada pašvaldību un Satiksmes ministriju par Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanu, paredzot no kopējām attiecināmajām izmaksām Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu 85% apmērā, valsts budžeta dotāciju 3% un pašvaldības budžeta līdzfinansējumu 12%. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir EUR 2 174 604, 90.

Projekta „Tīnūžu un Brīvības ielu Ogrē rekonstrukcija” ietvaros ir paredzēts rekonstruēt Tīnūžu ielu un Brīvības ielu posmā no valsts I šķiras autoceļa P5 Ulbroka – Ogre turpinājuma Ogres pilsētas teritorijā līdz Brīvības ielas krustojumam ar Kranciema ielu.

Projekta ietvaros ir veikta skiču projekta un tehniskā projekta izstrāde, kuru ir veikusi SIA „A-Vide”. Līdz ar tehniskā projekta pabeigšanu tiek plānoti ielas rekonstrukcijas darbi divās kārtās. I kārtas ietvaros tiks rekonstruēts posms no Kranciema ielas krustojuma ar Brīvības ielu līdz Tīnūžu ielai 16 un II kārtā Tīnūžu un Mālkalnes krustojums tiks pārveidots par lokveida krustojumu ar 5 piebraucamiem ceļiem: Tīnūžu iela, Mālkalnes prospekts, Zilo kalnu prospekts, P5 autoceļš Ulbroka-Ogre un Mežezera iela, tā samazinot transporta līdzekļiem nepieciešamību apstāties, un padarot vienmērīgāku transporta plūsmu krustojumā ar augstu satiksmes intensitāti, rezultātā paaugstinot krustojuma caurlaidspēju.

Veikto aktivitāšu rezultātā tiks uzlabotas braukšanas ērtības vienā no maģistrālajām tranzītielām Ogrē, jaunizveidotais lokveida krustojums un paplašinātas sabiedriskā transporta pieturvietas samazinās nepieciešamību transportam apstāties intensīvi noslogotā ielas posmā, uzlabosies satiksmes un gājēju drošība, uzlabosies pārvietošanās iespējas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

2011.gada 2. novembrī Ogre novada pašvaldība noslēdza līgumu ar SIA "CBF Binders" par Brīvības un Tīnūžu ielas rekonstrukcijas projekta pirmās kārtas realizāciju par kopējo summu 1 491 521,27 Ls. Būvniecību ir paredzēts uzsākt 2012.gada aprīlī un pabeigt š.g. 1. oktobrī. Otrā būvniecības kārta, kuras rezultātā tiks izbūvēts lokveida krustojums tiks uzsākta 2013.gada maijā.

Projekts tiks īstenots līdz 2014.gada 30.decembrim.