Taurupes pagasts Mazozolu pagasts
Jaunais mācību gads Taurupes pamatskolā un tās fililālēs

Taurupes pamatskolā mācīsies 32 skolēni un 10 pirmsskolas vecuma bērni. Skolēniem šajā 1. septembrī svētkus radīja skolas pedagogi un vecāki, sniedzot gan muzikālus priekšnesumus, gan aicinot padomāt par vērtībām.

Zinību dienā taurupiešus sveica arī Ogres pašvaldības novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, Taurupes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Stafeckis un skolas direktore Lonija Pušmucāne. Skolas pedagogu kolektīvam šogad pievienojās Agnese Līcīte, kura paralēli darbam pirmsskolas grupiņā studēs Latvijas Universitātes Madonas filiālē. Garšīgu pārsteigumu, dāvinot saldējumu, visiem skolēniem sagādāja vietējais veikals “AIBE”.

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, skolā izremontēta garderobe, kā arī pagrabā uzstādīts gaisa sausinātājs. Mācību vajadzībām iegādāts televizors, veikts kosmētiskais remonts virtuvē, uzstādītas 7 video novērošanas kameras un ierīkota papildus signalizācija skolas ēkai un skolas katlu mājai.

Taurupes pamatskolas Meņģeles filiālē šogad mācības uzsāka 19 skolēni un 14 pirmsskolas vecuma bērni. Skolā svinīgais pasākums notika pie skolas, kur tika sveikti divi pirmklasnieki. Sveicēju pulkam pievienojās Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs  Egils Helmanis un Meņģeles pagasta pārvaldes vadītāja Ieva Jermacāne.

Katrs skolēns un bērnudārznieks kopā ar vecākiem bija mājās sagatavojuši četrrindi, kuru nolasīja un šo ziņu ielika vecā koferī, kurš bija atbilstoši sagatavots Sudrabu Edžus 160.dzimšanas dienai. Skolotāji koferī ielika dažādus mācību priekšmetus. Pirms atskanēja zvans uz stundu bija balonu salūts.

Izglītības iestādē iekārtota jauna rotaļu istaba pirmsskolas vecuma bērniem. Vairākos kabinetos ieklāts lamināts, krāsotas grīdas.

Taurupes pamatskolas Mazozolu filiālē Zinību dienas svinīgais pasākums notika skolas pagalmā, kurā piedalījās pirmsskolas izglītības abu grupiņu bērni, skolēni, viņu vecāki vai likumīgie pārstāvji, skolas darbinieki un ciemiņi.

Tradicionāli šajā skolā Zinību dienu parasti organizē 9.klases skolnieki. Šoreiz tie bija pārtapuši par pasaku tēliem Pūku, Sivēnu un Pūci. Klases audzinātāja Daiga Zamarina, runājot dzejas rindas par rudeni, palīdzēja pagalmā ievest 1.klases skolniekus Emīliju Bārbali, Egiju Kampus, Emīliju Pētersoni, Normundu Skrastiņu un viņu klases audzinātāju Lieni Milleri.

Pasākumā uzmundrinošus vārdus teica Ogres novada pašvaldības vadītājs Egils Helmanis, Mazozolu pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Žvīgurs un filiāles vadītāja Vera Gruzniņa.

Šogad Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāli apmeklēs 47 skolēni un 16 pirmsskolas izglītības bērni.

Pēc svinīgā pasākuma turpat brīvā dabā tikās klašu audzinātāji ar saviem skolniekiem, bet filiāles vadītāja ar viņu vecākiem, lai iepazīstinātu ar kārtību, kā tiks organizēts skolas darbs klātienē.

Vasarā būtiski ir uzlabojusies skolas apkārtnes sakoptība 4 ha platībā - atjaunots basketbola laukums, uzstādīti jauni puķu podi, izveidotas puķu dobes, uzlabota vieta ap karoga mastiem – saliktas flīzes ar Latvijas rakstiem. Visās iekštelpās izlakotas grīdas, vairākās telpās pārkrāsotas sienas. Iespēju robežās veikts remonts tualetes telpās. Izveidotas foto sienas par skolas vēsturi, īstenotajiem projektiem un klasēm. Izremontētas divas pirmsskolas grupu telpas.