Ogres pilsētas svētki 2023

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 18. un 19. augustā, Ogrē ar plašu un daudzveidīgu programmu gan lieliem, gan maziem aizvadīti Ogres pilsētas svētki ŠEIT DZIMST LEĢENDAS.

18. augusts – Sociālo pakalpojumu ēkas un Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta arēna “Ogre” atklāšana

Ārvalstu delegāciju vizītes Ogres pilsētas svētku ietvaros jau kļuvušas par tradīciju, un parasti šajā laikā Ogri apmeklē arvien kuplāks partnerpašvaldību skaits. Šogad Ogrē pilsētas svētku ietvaros viesojās Černihivas (Ukraina), Žueletūras (Francija), Hāpsalu (Igaunija), Jehvi (Igaunija), Kelmes (Lietuva), Lemborkas (Polija), Popasnas (Ukraina) pašvaldību pārstāvji, kā arī tika parakstīts jauns sadarbības līgums ar Zbaražas pilsētas pašvaldību no Ukrainas.

Iedzīvotājiem un viesiem svētki sākās 18. augustā ar Ogres novada čempionātu pludmales volejbolā jauniešiem, izstādēm Ogres Vēstures un mākslas muzejā, Ogre Mūzikas un mākslas skolā, mākslas studijā “Mākslas elpa”, Garšu festivālu.

Pēcpusdienā tika atklāta Sociālo pakalpojumu ēka (Suntažu ielā 2, Ogrē) - viens no nozīmīgākajiem infrastruktūras objektiem novadā, kas izveidots deinstucionalizācijas projekta ietvaros. Savukārt vakarā ar koncertiem un leģendāro basketbola spēli BK “Ogre” pret Latvijas basketbola “zvaigznēm” atklāta sen gaidītā Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta arēna “Ogre”.

Pilsētas skvērā iedzīvotāju un viesus priecēja grupa “The Sound Poets” un pēc tam - zaļumballe ar grupu “Rabaerberi”. Dubkalnu ūdenskrātuves koncertu “Mūzika, ap, no un par teātri” sniedza Inese Kučinska, Edgars Pujāts un Pārdaugavas kamermūziķi Guntara Bernāta vadībā. Savukārt pie Zilo kalnu pirmā notika dziesmu spēle “Mazais ganiņš” ar  bērnu vokālo studiju “Svilpastes” un brīvdabas kino.

19. augusts – tirdziņš, laivu parāde, koncerti, sporta aktivitātes un salūts

Diena iesākās ar laivu parādi, kurā sevi radoši prezentēja dažādas Ogres novada iestādes, kolektīvi biedrības un citas organizācijas.

Plaši apmeklēts bija  mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kā arī Ogres novada pilsētu un pagastu informatīvie punkti Brīvības ielā un Bērzu alejā. Uz pilsētas skvēra skatuves notika izrāde bērniem “Raibie piedzīvojumi Gudrinieku ciemā”, savukārt pēc tam ar savu uzvedumu “Dziesmā, dejā un dzejā ballīte mežā” uzstājās Ogres novada Sociālā dienesta dienas centrs “Saime”. Turpat blakus skatuvei bija iespēja apmeklēt dienas centra un specializēto darbnīcu izstādi.

Ogres novada Kultūras centra laukumā visas dienas gaitā notiek volejbola sacensības, bija iespēja apskatīt un izmēģināt Zemessardzes tehniku un ekipējumu, kā arī vērot mākslas centra “NOASS” aktivitātes, iepirkties grāmatu tirdziņā.

Sporta pasākumi visas dienas garumā noritēja jaunajā sporta arēnā “Ogre”  - basketbola spēle Ogres novads : Latvija, džudo un TRX atklātā nodarbība, kā arī dažādas aktivitātes kopā ar Oveselība. Sportiskās aktivitātēs varēja piedalīties arī citās pilsētas vietās -  Ogres Vecupes pludmalē notika aktīvās atpūtas pie ūdens specializēto aprīkojumu demonstrējumi, Ogres stadionā - bērnu futbola turnīrs un stafetes, Tornī “Ogre” - sacensības kāpšanas sportā, Ogres Zilajos kalnos - Ogres Biatlona kluba aktivitātes, Ogres Ledus hallē - biedrības “Ogre juniors”, Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas sportiskajās aktivitātes un radošās darbnīcas, kā arī notika Latvijas spēkavīru šovs REKORDU DIENA.

Ogres Centrālajā bibliotēkā tika pasniegta Dzintara Soduma balva, kā arī ikviens varēja piedalīties Lielajā leģendu spēlē.

Jauniešu dienas “EKSTĀZE” ietvaros Ogres Jauniešu mājā tika atklāta podkāsta studija, darbojās O’Radio un DJ, bija pieejama čill zona, grafiti siena, varēja piedalīties ekspedīcijā - kvestā, Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības “Talantu kalve” un citās aktivitātēs.

Tāpat dienas gaitā ikviens varēja iepazīties ar glābšanas tehniku un ekipējumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ogres daļā, piedalīties “Ādažu čipsu” aktivitātēs, Ogres Teātra studijas atvērtajā mēģinājumā, Kuršu bāzē apmeklēt izstādi “Meža nozare Latvijā” un Ogres Vēstures un mākslas muzejā izstādi “Silā auga kupla priede”, kā arī apskatīt organizēta Ogres Valsts ģimnāziju.

Svētku ietvaros tika atrasta Ogres novada garša – konkursa apmeklētāju un žūrijas balsojumā šo titulu ieguva Lapsu Mājas Siers Leģendārais Ogres siers ČIEKURIŅŠ.

Pilsētas svētku ietvaros 20 gadu jubileju atzīmēja motoklubs RĒGI, kas svinības uzsāka ar parādes braucienu pa Ogres pilsētu un tās turpināja ar konkursiem, spēka vīru šovu, koncertiem un dejām.

Savukārt Ogres pilsētas svētki noslēdzās ar dažādu mākslinieku koncertiem, brīvdabas kino, krāšņu salūtu un ballīti līdz pat rītam!