Satiksme, ceļi
Pie gājēju pārejas Vidzemes ielā tiek uzstādīts luksofors

Dzelzceļa posms pie Vidzemes ielas gadiem ilgi ir bijis grūti pārredzams, līdz ar to gājējiem ļoti bīstams. Un ne tikai gājējiem, kuri šķērso sliežu ceļus, – vēl ne tik senā pagātnē pašā dzelzceļa malā atradās dzīvojamā māja, kuras dēļ sliežu ceļa pārredzamība bija ļoti slikta, un bieži vien vilciena tuvošanos nevarēja pamanīt šajā mājā dzīvojošo ģimeņu bērni, kuri rotaļājās bīstamajā teritorijā.

2015. gada augustā māja Vidzemes ielā 6 tika nojaukta – pagāja teju seši gadi kopš Egila Helmaņa, toreizējā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos, iniciatīvas par šīs būves nojaukšanu, jo bija jāiziet gari birokrātiskie līkloči, lai Privatizācijas aģentūra šo ēku nodotu Ogres novada pašvaldībai un tā varētu sākt nojaukšanu. Tas bija ļoti nozīmīgs solis gājēju drošības labā šajā bīstamajā teritorijā.

Lai gājēji justos vēl drošāk, šķērsojot sliežu ceļus Vidzemes ielā, pagājušā gada maijā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis vērsās Satiksmes ministrijā, akcentējot nepieciešamību izveidot atbilstošu infrastruktūru satiksmes drošības paaugstināšanas nolūkā uz dzelzceļa, jo jautājums par gājēju drošību, šķērsojot sliežu ceļus, Ogrē pastāvīgi ir ļoti aktuāls, ņemot vērā vilcienu kustības intensitāti. Kā īpaši bīstamu vietu domes priekšsēdētājs minēja gājēju pāreju Vidzemes ielā, norādot, ka tur ir jāierīko luksofors.

Rezultāts pašvaldības vadītāja neatlaidībai ir – pie gājēju pārejas Vidzemes ielā šobrīd tiek uzstādīts luksofors.

E. Helmanis: “Pašvaldības pienākums ir gādāt par iedzīvotāju drošību kopumā, tātad arī valsts infrastruktūras objektos. Par darbībām pašvaldības īpašumos lemjam paši un darbus veicam atbilstoši finansiālajām iespējām, savukārt attiecībā uz valstij piederošo īpašumu sakārtošanu pašvaldībai ir jābūt neatlaidīgai savās prasībās attiecīgajās institūcijās. Ar VAS “Latvijas dzelzceļš” mums ir izveidojusies laba sadarbība, lielisks piemērs ir gājēju tunelis zem sliežu ceļiem teritorijā starp Mālkalnes prospektu un Skolas ielu – pagājušajā gadā sākās šī nozīmīgā objekta izbūves darbi, un pavisam drīz, šī gada novembrī, tas tiks nodots ekspluatācijā un atvērts gājējiem.”

Pievienotās saites