Jaunās ēkas Upes prospektā 16 vizualizācija

Piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu, tiek īstenots projekts “Ēkas Ogrē, Upes prospektā 16 siltināšana un rekonstrukcija, pielāgojot Ogres novada Sociālā dienesta un tā struktūrvienību vajadzībām”, kas paredz ēkas rekonstrukciju un siltināšanu.

Projekta mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda emisijas un primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un izdevumu samazināšanos par siltumapgādi ēkai Upes prospektā 16, Ogrē atbilstoši pašvaldības attīstības programmas noteiktajai prioritātei, kā arī mainot ēkas funkciju uz sociālā dienesta ēku.

Šobrīd objektā turpinās ventilācijas un apkures cauruļu izbūve, siltummezgla un elektrotīklu izbūve, kā arī ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūve. Uzsākta sanmezglu hidroizolācijas izbūve. Veikta sienu apmešana. Turpinās ģipškartona sienu izbūve un sienu špaktelēšana, krāsošana, tiek montēti piekārtie griesti. Sanmezglu hidroizolācijas izbūve un flīzēšana. Turpinātās lifta šahtas pārseguma stiegrojuma izbūve un betonēšana, kā arī grīdas seguma izbūve, sagatavošana. Norit fasādes siltināšana lifta šahtai. Notiek arī labiekārtošanas darbi, pamatnes izbūve, apmaļu uzstādīšana.

Veicot ēkas energoefektivitātes pasākumus, pašvaldība iegūs ievērojamu siltumenerģijas un CO2 emisiju samazinājumu, kas ļaus pašvaldībai ieekonomēt savus resursus. Plānotie rezultāti pēc projekta īstenošanas ir primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums sabiedriskajās ēkās - 320 510 kWh/gadā, kā arī aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā - 70,944 CO2 ekvivalenta tonnas/ gadā.

Projekta īstenošana ir būtiska pašvaldības iedzīvotājiem, jo risina ne tikai ēkas tehniskās un energoefektivitātes problēmas, bet arī pašvaldības sociālo pakalpojumu problemātiskos jautājumus. Pēc ēkas pārbūves sociālos pakalpojumus būs iespēja saņemt vienuviet - sociālā dienesta struktūras atradīsies vienā ēkā. Papildus tiks atrisināta vides pieejamības problēma, nodrošinot iespēju cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem apmeklēt sociālo dienestu, kas pirms tam netika nodrošināts.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 454 352,94 EUR, no tiem 386 200,00 EUR – ERAF līdzfinansējums.

Ēkas pārbūves darbus un autoruzraudzību Upes prospektā 16 veic pilnsabiedrība "RERE BŪVE, RE&RE un Campaign", par būvuzraudzību atbildīga SIA “Firma L4”. Projekta īstenošanas ilgums ir 19 mēneši pēc līguma noslēgšanas, projekta īstenošanas beigu datums 2020. gada 22. marts.

NAP un ERAF logo