Demontāžas darbi Upes prospektā 16

Piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu Upes prospektā 16, Ogrē, tiek īstenots projekts, kurš paredz ēkas siltināšanu un rekonstrukciju. Šobrīd objektā tiek veikti demontāžas darbi, ir nojaukts viens no ēkas korpusiem un turpinās sagatavošanās darbi būvniecībai.

Teritorija apkārt ēkai ir iežogota un darbojas apsardze, kas neļauj būvniecības objektā iekļūt nepiederošām personām.

Projekta īstenošana ir būtiska pašvaldības iedzīvotājiem, jo risina ne tikai ēkas tehniskās un energoefektivitātes problēmas, bet arī pašvaldības sociālo pakalpojumu problemātiskos jautājumus. Pēc ēkas pārbūves sociālos pakalpojumus būs iespēja saņemt koncentrēti, jo Sociālā dienesta struktūras atradīsies vienā ēkā. Papildus tiks atrisināta vides pieejamības problēma, nodrošinot iespēju cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem apmeklēt sociālo dienestu, kas pirms tam tas netika nodrošināts.

Veicot ēkas energoefektivitātes pasākumus, pašvaldība iegūs ievērojamu siltumenerģijas un CO2 emisiju samazinājumu, kas ļaus pašvaldībai ieekonomēt savus resursus.

Plānotie rezultāti pēc projekta īstenošanas ir primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums sabiedriskajās ēkās - 320 510 kWh/gadā, kā arī aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā - 70,944 CO2 ekvivalenta tonnas/ gadā.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 454 352,94 EUR, no kuriem 386 200,00 EUR – ERAF līdzfinansējums.

Darbus veic pilnsabiedrība "RERE BŪVE, RE&RE un Campaign". Tos plānots pabeigt 2019. gadā.

Demontāžas darbi Upes prospektā 16
NAP un ERAF logo